Vyrovnání podlahy v panelovém bytě

Od: odpovědí: 1 změna:

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu jak postupovat s výměnou stávající podlahy, která je tvořena struskou, dřevotřískovýma deskama a linoleem. Výměnu plánuji z toho důvodu, že podlaha není rovná a rád bych také vyměnil stávající dřevotřískové desky, které jsou zde již 30 let. Na novou podlahu se chystám položit lino a plovoucí podlahu. Je možno pouze vyrovnat stávající strusku a položit na ní OSB desky? Případně je nutno strusku odstranit a nahradit ji něčím jiným. Děkuji za Vaše rady.

1 odpověď na otázku

 

 


0x
avatar jabraka

Pokud je podlaha tvořena panelem,je zcela určitě struska,jako kročejová izolace ,dobrý materiál.Pokud máte dost financí,strusku vyberte a nahraďte vláknitým materiálem.Orsil,Rockwool,či jiný z minerálních vláken.OSB desky bych nepoužíval.Levnější i kvalitnější sádrovláknité desky vytvoří dokonalou podlahu,jen asi bude mezi minerální vlnu vložit rošt z latí,podložených proužky měkkého lina,stačí ze staršího,.aby se dodržel kročejový útlum.

Jestli je základ podlahy z hurdisek,což se dříve dost používalo,pak je na ně nutno udělat betonový potěr,a pak pokračovat stejně.

Na ty desky pod plovoučku není nutno pokládat lino.Stačí mirelon.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]