Komíny v SVJ (údržba, revize, opravy)

Od: Datum: 20.03.17 19:15 odpovědí: 2 změna: 20.03.17 19:52

Dobrý den,

ráda bych si ověřila, zda v našem SVJ postupujeme správně, když údržbu (revizi, čištění spalinových cest) komínů využívaných vlastníky bytů k topení v domě si hradí každý vlastník sám. Nyní se vyskytl problém, kdy komíny nevyhověly tlakové zkoušce a pro další používání bude nutné vložkování a tak nevíme, zda by si měli vlastníci hradit na vlastní náklady či zda komíny můžeme považovat za součást domu a mělo by se hradit z fondu oprav. Problém však je, že pravidelné platby do fondu oprav máme počítané dle vlastnického poměru a nejsou tam zohledněny případné komíny a některé byty komíny vůbec nemají, některé mají naopak 2 (na kotel i krbová kamna).

moc děkuji ˇ

Jitka MorčušováSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.17 19:22
avatar

Komíny jsou pravděpodobně součástí společných prostor, ale přesnou odpověď získáte, nahlédnete-li do prohlášení vlastníka, kde jsou vymezeny části nemovitostí, které jsou součástí bytů a ty, které patří do společných prostor. Prohlášení vlastníka by měl mít k dispozici výbor nebo předseda. Podívejte se také do stanov, jak je tam řešena problematika financování oprav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.17 19:52

Dobrý den , ano jak říká pán . Vloni jsem takto vložkoval bytovku kde každý měl 3 komíny . Někdo nevyužíval žádný a někdo měl jen jeden od krbu či kamen . Po vyvložkování všech komínů jsem dal celkovou cenu tu platilo SVJ a částku vydělili počtem komínu a ostatním kdo komín nepotřebovali peníze vraceli , s tím že pokud by se rozhodli pro vložkování musí si to platit ze svého . Revize šla od SVJ a pravidelné roční kontroli si platí každý sám .

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.