Nájemníci a elektroměr

Od: Datum: 20.03.17 19:07 odpovědí: 4 změna: 20.03.17 20:05

Dobrý den , zajímalo by mě jak je to s nájemníky pokud budou mít svou vlastní bytovou jednotku ale nemají svůj vlatní odpočtový elektroměr , to samé platí o topení které se rozpočítáva a voda taktéž . Pokud to mají ve smlouvě a souhlasí s tím jak je to dané je v tom nějaký problém? Nebo podle nějakého zákona musí mít každy svuj elektroměr , vodoměr a s tím teplem tedy nevím . Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.17 19:21
avatar

Vlastní bytová jednotka a nemá svoji elektriku s měřákem? Ale to je divná bytový jednotka, nějak přestavěná.

nebo jsem nepochopil dotaz?


doplněno 20.03.17 19:57:

Neznám podrobnosti o domě, ale neznám slovo nejde, takže bych určitě předělal elektriku, aby se dala učtovat dle měřidel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.03.17 19:25

Je to barák a v něm se udělali dva byty 1kk a 2kk , nevím jak tam ale přesně je vedená elektrika . Plynový kotel je společný a voda taktéž . A majitel má byt 4+1 .

Datum: 20.03.17 19:55

Problém, z hlediska zákona, by s tím být neměl. Takto funguje jistě spousta domů, které nemusely být ani přestavěny, ale v každé té jednotce, kde se bydlí, vlastní měřidlo není. V tom bych problém neviděl, taky s tím máme praktické zkušenosti (a pokud to opravdu je někde takto v zákoně uvedeno, tak jsme jej porušovali...). Jediný, zato velmi podstatný, je právě problém té domluvy s těmi nájemníky. Asi tušíte, že nikdo nebude chtít platit a dotovat spotřebu toho druhého. Což ale přesně bez vlastního měřidla nezjistíte. Proto je přinejmenším vhodné, žádoucí, nikoli však nutné, aby měl každý v bytě svoje měřidla a zaplatil si jen to, co skutečně spotřebuje a nedotoval/nezneužíval spotřebu ostatních. Pokud však dokážete vyřešit tento zásadní problém, není asi zásadních námitek, proč by to nemohlo fungovat.


doplněno 20.03.17 20:07:

Určitě by to mělo být v té smlouvě, na ústní dohody nedávejte. To je první předpoklad. Pokud je to skutečně někde v zákoně, možné to je, třeba se i něco měnilo. Více se o to také nezajímám, třeba poradí ještě někdo. Nicméně smlouva je určitě základ.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.17 20:05

Není to přímo můj problém ale má to tam takto rok a je to i ve smlouvě a nikdo si nestěžuje , někdo mu ale říkál že něco takového snad i v zákoně je a poprosil mě zdali bych něco nezjistil ale nic jsem o tomto nenašel pouze to že to musí být ve smlouvě tak se jen ptám zdali někdo něco neví .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.