Nejste přihlášen/a.
Rekonstruujeme starší domek. Během léta se nám na vnitřních zdech objevila vlhkost od základů. Rozbili jsme podlahu u zdi a nalepili pod zeď novou ipu, kterou jsme spojili s ipou, kderá je pod podlahou. Už už jsme si oddechli, že problém je vyřešen, ale před pár dny se vlhkost objevila znovu, jako vždy asi za 4 dny vyschne a fleky zmizí. Čím to může být způsobeno? A jak se toho zbavit?
nalepili pod zeď znamená že jeden konec je spojen s tou v podlaze a druhý je vidět třeba ze zahrady? Pokud je to jen spojené s podlahovou a nalepené na zeď tak to berte jako rozcvičku.
Domek stojí na kopci. Přední stěnu stěnu jsme až po základy odkopali a až do hloubky 1,5 m pod základy obložili nopovou izolační folií. To byla první věc, co jsme udělali, aby nám do domu nešla vlhkost . Z boku máme z každé strany dům sousedů. Z druhé strany (do dvora) máme svah dolů, tam se vlkost nevyskytuje. Na obvodových zdech se nic neprojevuje, pouze na 2 vnitřních (chodba). V těchto zdech je vedená drenáž, kterou zavedl předchozí majitel, který dům započal rekonstruovat. V domě se hojně větrá, protože tam denně pracujeme.
A nemůže být problém právě v té drenáži? Pokud by se nějakou chybou stávalo, že do ní voda odněkud zateče, mohlo by to způsobovat popsané problémy. Normální potíže se zemní vlhkostí, alespoň dle mých zkušeností, nemívají popsaný průběh - tedy že se najednou objeví fleky a za 4 dny jsou zase pryč (pochopil jsem to tak správně?). To by jinak odpovídalo spíše tomu rosení, jenže to se z fyzikálních důvodů zpravidla na vnitřních zdech (tedy příčkách) neobjevuje, protože nejsou takové rozdíly teplot na jedné a druhé straně, a navíc teď je venku ještě dost teplo, takže bych tento jev nečekal ani na zdech obvodových. Další možno příčinu bych viděl v závadě na vodoinstalaci či topení (je-li teplovodní) - pokud se vyskytuje někde poblíž zdi (a ono to nemusí být úplně blízko, voda může zatékat někde pod izolací a až najde skulinku, tak se nasaje do zdi). Když jsme koupili barák a napustili topení, najednou byla mokrá příčka do výše cca 0,5m - dělal to netěsnící ventil topení na sousední zdi, tekl jen malinko, ale stačilo to. Teklo to někde pod dlaždičkama a izolací, takžepřímá vazba vidět nebyla, ale když jsem ventil opravil, za pár dní bylo sucho.
Názor p.jabraky,že se na studené zdi může vysrážet voda ze vzduchu,je správný.Podle mých zkušeností však asi (ve Vašem případě)to bude ze zemní vlhkosti.Můžete však příčinu snadno zjistit pokusem:hned,jak se objeví mokré skvrny,dejte do ledničky 3 dlaždice 30x30 a tak po 3 hodinách je umístěte v chodbě v místě skvrn.Pokud se orosí,není o čem mluvit.Ale moc tomu nevěřím. Pokud se orosí,otluče se omítka a omítne se to omítkou perlitovou 1:5.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.