Plynový spotřebič-normy a předpisy

Od: ® odpovědí: 6 změna:

Zdravím všechny,

rád bych věděl,jaké jsou předpisy pro instalaci plynového spotřebiče na ohřev teplé vody (nejsem zatím rozhodnut,zda použiju karmu nebo plynový bojler).Jde o to,že při rekonstrukci bytu mi vznikne komora o objemu cca 2m krychlové s možností přisávání vzduchu a jestli tedy zde mohu umístit výše uvedené spotřebiče.odvod spalin do komína je právě v této komoře.Kde je k dostání norma,předpis pro instalaci plynových spotřebičů?

Díky,hezký den

6 odpovědí na otázku

 

 


0x

Přesné znění norem si musíte zaplatit. Lze to i přes internet. Nicméně když chcete ohřívat vodu plynem, musíte mít stavební povolení. Povolení dostanete jen na základě projektové dokumentace vystavené autorizovanou osobou pro návrhování TVB(technické vybavení budov). Projekt může být spracován jen na základě místního šetření současného stavu a ve shodě s ČSN pro umístění plynových spotřebičů a na základě výpočtu příkonu a výkonu. Na tomto výpočtu pak stojí správný výběr konkrétního spotřebiče.

Z toho vyplívá, že když chcete ohřívat plynem, pak musíte mít projekt za který stejně zaplatíte takže to máte bez práce a bez zbytečných starostí, kterou normu musíte dodržet.

Obecně vzato: Plynový ohřívač (nikoliv kotel pro topení)můžete dát vpodstatě do jakéhokoliv prostoru za dodržení dostatečného nasávání vzduchu bez pomoci ventilátoru. Tím chci naznačit, že vypracování projektu nebude zbytečnou investicí pro to abyste zjistil zda můžete či nemůžete.


Omlouvám se,nenapsal jsem,že toto chci instalovat do starého domu.Stará karma je na stejném místě,kam chci umístit nový spotřebič,takže já rozhodně na to stavební povolení a projekt nechávat dělat nebudu.Jde mi jen o ten minimální objem místnosti,kde toto může být instalováno,pokud nějaké omezení existuje

Jiří odpověděl správně, ČSN si musíte zakoupit, kopírování je trestné. Ale jen na výměnu topidla nepotřebujete projekt. Není důležitá b¨velikost místnosti, al množství vzduchu, který přivedete. Přesněji, když nebudou dveře nic se neděje. Pokud bude ve dveřích malý otvor, je problém.

Pokud bych se rozhodoval mezi karmou a boilerem r¨tak jsem pro boiler. Mám oba systémy ale více vyhovuje boiler.


Což o to,pokud by to bylo nevyhnutelné,tak bych si ČSN zakoupil.Jen mi připadá,že se tam určité věci mění rychleji,než je zdrávo.Já mám například v jednom komíně (plynový kotel pro vytápění) rok starou vložku,ovšem dnes už je její použití zákázané a to byla předtím,než mi ji tam vložkař instaloval,prezentována jako novinka!.Ani vlastně nevím,pokud bych dnes chtěl revizi,jestli by mi ji provedli s kladným výsledkem,když mám v podstatě již nepovolenou vložku...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]