Baťovský domek

Od: Datum: 10.03.17 02:03 odpovědí: 9 změna: 11.03.17 08:42
Cau lidi,dostal jsem nabidky na koupi baťovského domku za přijatelné ceny ikdyž je to prodej od soukromých majitelů a né od RK,tímto bych se rád zeptal jestli tu není někdo kdo je majitel baťovského domku nebo aspon poradit aspon jestli se vyplatí nebo nevyplatí ho kupovat děkuji. Podle majitelů baťovských domku to je rarita se stoupající cenou. Bohužel na nový byt ani dům finance nemám.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ddd
Datum: 10.03.17 06:41

Ty, co jsou postavený u nás, tak ty bych nechtěl. Byly postaveny jen na 25 let. Tzn. narychlo. Ve vnitku jsou moc příkré schody, po kterých se špatně chodí, možnost úrazu. kdo chce prodat, chválí. *vtip*

Ohodnoceno: 1x

Od: many*
Datum: 10.03.17 11:05

Můžu jen souhlasit, tady ve městě Zruč nad Sázavou je spousty těchto domků, většinou dvojdomky ale i čtyřdomky.Do patra jsou uzoučké schdy, do sklepa to samé a příkré.Před revolucí se tyto domky prodávaly za 25 tisíc a zájem nebyl, dneska za to chtěji 3/4 milionu,dcera v něm bydlela dva roky a do rekonstrukcí nandali skoro 1,5 mio...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 10.03.17 11:38

Protože jsem nedávno navštívila Zlín, o těch domcích jsem si něco přečetla. Najde se od obojího něco. Mně připadají neskutečně krásné, ale věřím, že mají plno much.

Ale jestli nemáte (a nebudete mít) peníze na byt nebo dům, tak si myslím, že je pořád lepší mít baťovský domek než doživotně nájemné na krku. Jestli se mýlím, tak mě kdokoli opravte, fakt jsem ty domky viděla jen z dálky - ve Zlíně mě zajímalo něco úplně jiného *tuc*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.03.17 13:51

18let jsem v bydlel v dvojdomku,v jednodomku to znám také.Bydlelo se tam za nájem 30 Kčs měsíčně.Jen studená voda,ohřev bojrelem na tuhá paliva.V zimě stěny na 1/2 cihly silně prochládaly,stropy často protékaly.Takový domek bez revitalizace za meloun není obyvatelný.I když je to dnes objekt v památkové ochraně.

JABRAKA

Od: janm®
Datum: 10.03.17 14:27

Zdravím

Myslím že takto to brát nelze, nejen baťovský ale i jakýkoliv jiný domek staršího data vzniku potřebuje jisté rekonstrukce, některé ještě starší domky pochopitelně většinou rozsáhlejší. Je pochopitelné, že co se týká vnitřního zařízení pokud je v původním stavu nebo po opravě např. v 60 či 70 letech bude zajisté "morálně zastaralé" což zase samo o sobě nevadí plní-li svou funkci nejsme-li příliš nároční nebo nechceme-li vše za každou cenu dotahovat do "současných trendů" pokud ano tak se větším opravám nelze vyhnout, to ale zase platí pro většinu starších staveb. Neviděl bych tudíž tento typ domku jako něco co by zásadně "vybočovalo". Problém bych spíše viděl v tom, že se jedná o domky v té "památkové ochraně" (jak výše řečeno) tudíž ten vnější vzhled a další věci s tím spojené není pro uživatele tak "měnitelný". Pokud je to ale za přijatelnou cenu, "dosáhnete na to" vždy je dle mně lepší "vlastní starší" (i starý) než platit někde podnájem případně se těžce zadlužit, ale to už je věc názoru...(pak už je na vůli každého co uzná za nutné k opravě a co ne, řada lidí si stěžuje na "drahé opravy" je tam však ještě jedna věc a to, že ne všechny jsou vždy "nutné a nezbytné" a pochopitelně když někdo chce např. "přepychový nadstandartní" interiér pak to také "něco stojí")

Ohodnoceno: 3x

Od: ssss
Datum: 10.03.17 21:43

...bydlel/a/ jsi tam? Asi ne, jinak by to bylo jinak napsaný. *cteni*

Od: evisk
Datum: 10.03.17 21:18

Nešla bych do toho. Vypadá to z dálky ideálně. Ale zastaralé veškeré vedení elektro, voda apod. Přízemí je obývák, kuchyň, sociál. zařízení, vstup je mini chodbička s poklopem a ostrými schody do sklepa. Velmi příkré schody do patra - ložnice, 2 pokoje. a také do sklepa.

Malé okna, místnosti tmavé, svícení i přes den. Mnohde nelze vůbec parkovat i silnice u některých docela daleko. Jsou stavěny cik-cak. Dnes někde mají něco málo přistavěné, ale to jsou vyjímky. Také starousedlíci mohou dělat docela problém, vím od známých. Nejde s touto nemovitostí ani moc dělat. Myslím jako větší úpravy a přestavba apod. Je památkáři brzděné. Lidé měli velké problémy ohledně výměny oken. Je hodně zastaralé.

Vůbec bych o bydlení neuvažovala.

Datum: 11.03.17 07:45

Byl jste uvnitř toho konkrétního domku? Případně, měl jste sebo někoho, kdo bydlení trochu rozumí? Každý domek to může mít uvnitř jiné. Zajděte dovnitř a buď vás to osloví nebo odradí.

doplněno 11.03.17 12:10:

Asi určitě ano. Ale stejně, v některém prostoru se člověk necítí dobře nebo naopak. Já to tak vnímám.

Datum: 11.03.17 08:42

babčo,všechny domky jsou zoufale stejné.

jb

doplněno 12.03.17 10:20:

Uvědomil jsem si,že Baťa stavěl několik typů domků.Jednak se čtvrť skládala z dvojdomků pro řadové dělníky.Většinou se ubytovávali dělníci z jedné dílny a vedoucí a mistři byli ubytováni vedle v jednodomku.Ten je na fotce.Starší čtvrti byly osazeny čtvrťdomky.-čtyři byty-tam ani nebyly vlastní zahrádky.Ale všechny se měly po 15 letech bourat a stavět rodinné vilky.Každý pracovník u Bati měl konto,kde si po letech práce měl našetřit na vlastní bydlení..

JB

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.