1xJak opravit kameninový odpad WC

Od: odpovědí: 12 změna:

Zdravím!

Budu opravovat / překládat odpad starého WC, který vede do jímky a z jímky je napojen přepad do kanalizace (chci obejít již zbytečnou jímku). WC je postaveno na železobetonovém podkladu, který tvoří strop dřívějšího kurníku. Kameninový odpad je veden skrz kurník do jímky - není nijak obsypán, je veden "vzduchem". Dotaz bych měl ohledně použití nových materiálů - chtěl jsem použít KG systém, ale nejsem si jistý co se může stát s trubkou, která může být promrzlá např. na -20°C (slepice neměly topení) a potom člověk spláchne (pokojová teplota vody). Tušíte jestli je pro tento případ KG systém použitelný nebo musím jet shánet kameninu?

Díky

12 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar milancukrar

Můžu "udělat elaborát" pro kameninu i pro KG. Vše se dá nějak zdůvodnit, ale určitě bych šel do PVC KG SN4,

 


0x

KG je výborný systém. Pokud však bude roura někde nechráněná musíte ji obalit vatou a vatu chránit třeba obezděním nebo plechovým obalem.


Odpad vede skrze zděný kurník, kde je vystaven pouze venkovní teplotě a vlhkosti - slepice neplánuji :)

Rouru musíte chránit proti chladu izolací a izolaci musíte chránit proti škůdcům všeobevně a ne jen proti slepicím. Do vaty se rády zabydlí myši, nebo i mravenci a škvoři. Také mechanické poškození třeba při běžných činostech není nereálné..


Co se mechanické ochrany týče tak plně souhlasím, jen se bojím, že právě funkce izolace vůči chladu nebude plněna, neboť když ona trubka bude vystavena několik dní teplotám pod nulou tak i když bude izolovaná nebo nebude tak dříve nebo později promrzne.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]