Spojení vodovodních trubek PE a PPR

Od: ® odpovědí: 2 změna:

Ahoj všichni.Mám problém.Nevíte někdo, zda mohu použít svěrnou spojku Gebo-Plassim na přechod z trubky PE na trubku PPR (Hostalen) bez závitu.Výrobce předepisuje použití pouze na trubku PE.Popřípadě jaké máte zkušenosti.Budu vděčný za každou radu.

2 odpovědi na otázku

 

 


2x

Dobrý den

Gebo spojek existuje celá řada ale určitě bych nedoporučoval klasickou PE spojku na PPR.Ono to sice drží ale originál spojka na PPR má v podstatě dvě části-gebo objímku jako takovou a vložku která se vloží dovnitř trubky aby nedocházelo k deformaci při dotahování.Tato vložka se používá také na plynové potrubí.Znám spoustu řemeslníků kteří to takto montují a je to bez problémů.Sám jsem to kolikrát používal na spojení PPR se starým červeným plastem který je hodně pružný a bez gebo spojky s vložkou by spoj nedržel.S pozdravem Sandy:)

 


0x

Použila bych spojky PPs.

Jsou určeny na spojování Pe,ale spolehlivě spojí Pe+PPh.Běžně se to používá. Např. dobré zkušenosti trubky PPh + spojky na Pe do studní k sacím košům.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]