Klimatizace z 2008 roku

Od: Datum: 15.02.17 21:17 odpovědí: 9 změna: 16.02.17 12:01

V 2008 jsem si nechala instalovat klimatizaci zn. LG, letos se bude bytovy dum zateplovat, necham to demontovat, co pak s ni?

PC cca 27 000, rocne servis, cisteni.

Da se to jeste prodat? Darovat za odvoz?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 21:34
a proč ji pak nedáte zpět?
jinak prodat se určitě nechá
Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.17 22:12

Doporučuji nechat zdemontovat,pokud byla umístěná na zdi na konzolích tak nechat osadit delší o zateplení a nastavit trubky atd. po dokončení namontovat zpět. jestli funguje nechat běhat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.17 22:46

Přesně tak jak píše david63,mám to přímo na vedlejším domě před okny,nechal zabudovat delší konzole a po zateplení je "bedna" zpátky na svém místě a funguje.Nebyl to určitě problém,protože na zateplení ještě čerpali "Zelenou úsporám" .

Od: helin
Datum: 16.02.17 06:35

Pokud uvažujete o prodeji, lze to bez problému prodat, měl jsem dvě takové(staré) klimatizace a obě se v pohodě prodaly, jedna uměla i vytápět tu jsem prodal za cenu kolem 10.000(samozřejmě záleží na stavu, výkonu,atd). Každé zboží má svého kupce.

Ohodnoceno: 2x

Od: alena350
Datum: 16.02.17 06:41
Spolecenstvi odhlasovalo, ze vsechno z fasady musi pryc, klimy, satelity, mříže.
Kdyz, tak na strechu, jenze to mam 2 poschodi, tak 10 metru minimalne.
Datum: 16.02.17 07:22
Tak pokud by to bylo možné nechat si natahnout potrubí až na střechu pod zateplením. Nevim jaký typ jednotky máte ale drahé to určitě nebude.. 15 m potrubí 6/12 plus kabel. Material bude stát odhadem 180 kč m plus práce. Otazkou jen jestli to společenstvo schválí a vy ty prostředky vynaložíte.

Od: alena350
Datum: 16.02.17 10:31

david63: spolecenstvi to prave schvalilo, ze vsechno ma jit na strechu, klimy, satelity...a potrubi ke klimatizaci ma jit v izolantu.

Ale ja to nechci dat na strechu, vlastne vubec, resim spis "likvidaci" nebo prodej nebo co s tim...nasla jsem par inzeratu, snad to opravdu prodejne/darovatelne je.

mam v kancelari totiz novou klimu, snad 2 roky dozadu nam ji dodavali, to se totiz neda porovnavat: jen tichounce prede...u toho bych i usnula. U te me LG jen tezko.

Datum: 16.02.17 11:32

jestli je funkční, tak se prodá, daruje a nakonec vyhodit jde vždycky (sběrný dvůr)

Datum: 16.02.17 12:01
Tak asi prodat či darovat by to asi šlo. Kdybych byl na vašem místě jistě bych zvažoval jestli starou dejme tomu za 3000 prodat a koupit novou, neboť náklady na obnovení systému nebudou 500 kč..
U nás ve firmě se účtuje montáž 5000 za 1+1
Nevim kolik si bude účtovat vaše firma , ale odhaduji to na tu samou častku cca.
Být vámi tak trubky atd. Plus třeba chráničku pro satelit a pod. do budoucna bych si tam nechal dát a máte jistotu že to nebude problem. Vloni a předloni se lidi mohli po klimatizacích utlouct a výrobci nestíhali. Co bude letos nevim... ale trend je takový .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.