Jak vypočítat spotřebu elektřiny

Od: Datum: 15.02.17 19:08 odpovědí: 8 změna: 16.02.17 14:27

Dobrý večer mám dotaz ohledně výpočtu elektřiny, protože bydlíme v bytovém domě kde jsou čtyři byty jeden elektroměr. Bylo nám řečeno že to prozatimně budou počítat podle počtu osob. Mohly by jste mi pomoci a napsat jak to chtějí vypočítávat? Dám příklad počáteční stav elektroměru je 135 kWh přistěhuje se první rodina která se skládá z 3 členů, další měsíc se nastěhuje další rodina se 4mi členy do bytu 2 a stav elektroměru je dejme tomu 197kWh. Do bytu 3 se nastěhuje až pátý měsíc rodina která má 5 členů a stav elektroměru je třeba 268kWh. A konečný stav elektroměru je třeba 391kWh. Tak se chci zeptat jestli mi může nikdo poradit jak se počítá spotřeba elektrické energie podle bytů a osob v nich žíjících. Děkuji za odpověď Vítek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.17 19:23

Každý byt by měl mít samostatný elektroměr. Rozpočítat spotřebu elektřiny podle počtu osob podle mne nebude spravedlivé.

Bude-li domácnost s největším počtem členů šetřit, a ta se dvěma členy bude elektřinou plýtvat, doplatí na to ta šetrná.

K uvedenému příkladu: Spotřebu [197 – 135] za první měsíc by měla uhradit první rodina (v domě bydlela a elektřinu spotřebovala sama). Spotřebu [(268 – 197) : 7 × počet členů domácnosti] za další tři měsíce by měly uhradit obě rodiny. Po konečném odečtu: [(391 – 268) : 12 × počet členů domácnosti].

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.17 21:54

Nechte si namontovat podružný elektroměr.Nechápu,jak mohou být napojeny 4 byty na 1 elměr.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 15.02.17 21:56

To bydlíte v kravíně?

Datum: 15.02.17 22:12

Co je to za bytový dům- to je nějaký kocourkov ...takto to přeci nefunguje. *cert*

Datum: 16.02.17 11:47

To je skutečnost, nebo to mělo být uvedeno k 1.4.

Od: krtek6
Datum: 16.02.17 11:51

neřešitelné...bude stejný problém jako s topením..jeden nebude celý den doma odběr nebude mít a druhý propálí 10kW...jeden bude doplácet na druhého...jak tu psal výše...podružný elektroměr

Datum: 16.02.17 13:35

A pojistky máte taky společné? Na sloupě?

Datum: 16.02.17 14:27

Jištění (pojistky_ jističe?) máte kde? Doufám, že máte jedny společné (aby to bylo ještě více komplikované). NE, dejte foto společného rozvaděče s elektroměrem a jištěním, dále foto rozvodnice v bytě, pak budeme pokračovat v možném řešení tohoto stavu, jak a kde zapojit podružný elektroměr (jednofázový? trojfázový?) - uvidíme, až uvidíme alespoň foto...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.