Začaly nám vlhnout rohy uvnitř domu

Od: Datum: 15.02.17 11:24 odpovědí: 7 změna: 20.02.17 11:41

Máte někdo zkušenost s vysušováním zdiva?Za kuchyňskou linkou je to hrozně mokré a samá plíseň.Nemáte někdo zkušenost z OsmoDry? Funguje to? Měli jsme před čtyřmi lety injektáž v jednom rohu a asi to už nefunguje.Nemáme peněz nazbyt, tak aby to nevyšlo moc draho.Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pina
Datum: 15.02.17 11:31

Nám jedině pomohlo v zimě nešetřit na topení,teplota aspoň 21 stupňů + savo. A od jara do podzimu hodně větrat,více hodin denně.V zimě alespoň větráme 10 minut 3x denně. Jinak možná tu linku dát dále více od zdi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 15.02.17 11:35
Podle místních podmínek podříznout, zateplit.
Právě proto, že nemáte peněz nazbyt, je to dlouhodobě nejlevnější řešení.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 19:31
avatar

nedávno se tu něco podobného řešilo.

https://www.poradte.cz/domacn…-v-zrekonstruovanem-dome.html

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 22:01

Topit, větrat, linku na nožičky a dál od zdi. Linka je u obvodové zdi?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.02.17 10:20

Ano, linka je u obvodové zdi. Nedá se k rohu dostat. Jedině spodem. Je tam oddělávací sokl, aby se přikryly nožky linky.Jinak je linka napevno a taky rohová, asi 10 cm od zdi, ale podlaha je z Fatracliku a trochu se začíná vzdouvat a lišty kolem zdi jsou úplně zpuchřelé.Museli by jsme linku rozmontovat a to by bylo hrozně pracné a určitě drahé.A to byla v rohu udělaná před 4 lety venkovní injektáž.Udělalo to až letos.Děkuji za jakou koliv radu. Moc.

Datum: 20.02.17 11:02
avatar

Rebela, na odstranění následků se musí zjistit příčina problémů. Může to být od špatné, či nefunkční hydroizolace, až po tepelný most. Zkrátka máte povrch stěny studený, proto je tam plíseň. Vy musíte najít řešení dle vašich možností a peněz. Teplota povrchu stěny se musí zvýšit, je jen na Vás, jaké opatření z mnoha možných uskutečníte.

Neostraňujte následky, ale příčinu plísně. A to se vyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: la
Datum: 20.02.17 11:41

Záleží kde je byt a jak to u vás vypadá.

Začal bych zvenčí, zkontroloval římsy na omítce, oplechování, popraskanou omítkou může zatékat.

Pokud jste pod střechou, tak i okapy (v zimě můžou zamrznout a sníh, co se drží v něm se natlačí na zeď a taje přímo do zdi).

Pokud jste v přízemí, zkusil bych odvíst zvenčí vodu od baráku. Vykopat drenáž moc nestojí, když se člověk chytne lopaty. Jak moc táhne skrz okna do sklepa? Jak vypadá strop ve sklepě? Nekouká tam někde holej železnej nosník?

Za linku se dá dát malej větrák s časovym spínačem, když se tam hne vzduch, bude to vysychat alespoň trochu. Jde tam vůbec někudy vzduch? Předtim ale zlikvidujte plísně (něčim bez chloru, co nezasoluje zeď, sůl se ve zdi hromadí a táhne vodu) ať si nerozfoukáte spóry po bytě. Máte dobře udělanou dlažbu u linky? Je pod ní hydroizolační vrstva?

Pomůže silnej digestoř a jeho důsledný používání. Častější větrání, hlavně při vaření. Jestli je sporák v rohu, dát ho jinam. Roh je nestudenější část zdi. Zkontrolujte si, jak moc může natýct do zdi při mytí nádobí. vodoinstalaci, máte-li jí vedenou za linkou, jestli nekape...

Co omítky? Jsou starý pískový? Nestálo by za to ohodit to něčim míň savym? Existuje protiplísňová penetrace, přímo na barvu, litr za stovku. Existuje protiplísňový primalex...( a funguje). Existuje za pár stovek lapač vlhkosti, dá se strčit za linku.

To jsou malý věci, zásadní je zjistit, kde se ta vlhkost bere a pak jí podchytit. Začalo to zničehonic, po výměně oken, v zimě, nebo kdy? Až potom bych řešil věco jako podřezávání baráku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.