Jak opravit tuto stěnu?

Od: Datum: 15.02.17 10:14 odpovědí: 4 změna: 15.02.17 11:27

Zdravím. Prosím poraďte, jak opravit tuto stěnu? Sundala jsem tapetu, kvůli astmatu, ale takhle to dopadlo. Barva je vydřená až do konce - min. 2 vrstvy.Jakou značkou barvy to opravit a jak? Stěna byla žlutá. Co byste doporučili? Předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 15.02.17 10:18

Provizorní oprava - rychlá a opticky ok - nová omyvatelná tapeta.

Správná oprava - kompletní oškrábání stěny, nová výmalba.

doplněno 15.02.17 11:17:

Nějak mi uchází smysl řešení - nedám tapetu (zřejmě kvůli lepidlu?) a dám desku - takže mi tam bude sedat prach...

Je možné třeba našroubovat kolem postele plastovou desku - třeba http://eshop.dencop.cz/lehcene-pvc-palight-1mm-2440x1220 - dělá se v různých barevných odstínech.

doplněno 15.02.17 11:24:

@jabrako - podle fotek mi to připomíná materiál z nemocnic a školek - omyvatelný humus, který nelze jen tak přetřít další vrstvou barvy. Je možné to jen seškrábat - tj. komplet... ale samozřejmě se můžu plést, fotka je fotka...

Ohodnoceno: 2x

Od: nikc®
Datum: 15.02.17 11:11

Je to jen kousek kolem postele odřený. Tapetu tam dávat nemůžu, když jsem astmatik. Proto jsem jí dala pryč. Ještě bych to mohla zakrýt nějakou umělou žlutou deskou dokud to neopravím nebo nedám opravit. Snad jí seženu.

Datum: 15.02.17 11:22

Jak jsem už jednou sdělil,tak tapety typu Pestrukta rozhodně nejsou alergenní.I vymalování moderními barvami,které obsahují akrylátové disperze,mohou vyvolat reakci.Když se dívám na obrázek stěny,použijte brusnou síťku na odstranění fleků a pak lze vymalovat.Vymalujte klasickou interierovou barvou,(Remal) bez syntetických pigmentů.(kaolinovou hlinku)

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Od: vilik
Datum: 15.02.17 11:27
Tak si nechte v nějakém krámu uříznout kus laminované desky nebo sololitu v jakémkoliv líbivém dekoru či barvě a připevněte na zeď.
Omyvatelné, relativně levné, na druhou stranu v tom bude lepidlo.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.