Pouziti cihel s kominu

Od: Datum: 14.02.17 21:02 odpovědí: 4 změna: 15.02.17 10:04
Dobry den muzu pouzit mirne ocouzene cihly s kominu? Jsou trochu cerne jen s jedne strany . Stavim opernou zidku s beton.bedneni .pred nej vyzdivam pohledove stare cihly.
Dekuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.02.17 21:06
avatar

Dobrý den, myslím, že to není problém, když je umístíte lepší stranou ven, aby to hezky vypadalo. Funkce bude jen estetická - pevnost bude v bednění a betonu. Zdravím!


doplněno 15.02.17 08:53:

Tazatel jasně píše, že staví zídku ze ztraceného bednění a betonu - nikoliv z cihel z komína. Ty použije pouze na zakrytí ošklivého bednění. Zda a jak jsou cihly mastné zde můžeme pouze spekulovat, ale tazatel to může i vyzkoušet - namočí cihlu do vody a uvidí, jestli vodu vsakuje nebo odpuzuje. A když nezvolí nad cihly nějaké krytí, tak mu je stejně poškodí zatékající voda, resp. mráz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.17 10:04
avatar

pokud narážíš na můj příspěvek, tak ano. jen jsem tím chtěl zvýraznit, že na opěrnou zeď bych to nepoužil. když tazatel ví, že tam bude dělat betonovou, tak je mu to jasné a pokud by se z toho chtěl poučit i někdo jiný, tak bude vědět

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.17 22:22

Zdravím. Ty saze, případně dehet - nevím čím a jak se topilo, ani jsem ty cihly neviděl - cihly z používaných komínů bývají od toho totiž obyčejně mastné (ačkoliv se to třeba na první pohled nezdá), a ono to dokáže zalézt i docela hluboko dovnitř toho materiálu. Je tam velké riziko, že se cihly při zdění nespojí dobře s maltou, a pak by se Vám konstrukce mohla rozpadnout. Cihly z komína bych na zdění rozhodně nepoužil.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 15.02.17 06:57
avatar

cihla z komína je mastná. stačít zkusit použít a je vidět, že se na ní spoj. materiál (malta) nechytá. pokud by to bylo na nějakou ozdobnou zídku na sucho, tak OK, ale na opěrnou zeď ne.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.