Něco jako virtuální firma

Od: Datum: 13.02.17 10:44 odpovědí: 3 změna: 13.02.17 11:43
avatar

Dobrý den milí rádcové,

prosím o Váš názor na to, jestli byste do toho šli. Předesílám, že na výměnu střechy spolu tesařskými, klempířskými a pokryvačskými pracemi budu muset vynaložit okolo 200.000 korun. Při soukromém výběrovém řízení se čirou náhodou ukázalo, že tři firmy jsou něco jako virtuální firmy. Jsou to nově vytvořené virtuální firmy pro budoucí prodej a přeprodávané řemeslníkům jako firmy s čistou, bezdlužnou historií a s virtuální adresou v objektech, kde je i 300 až 500 firem, kterým je recepcí v případě potřeby zapůjčována místnost pro jednání a měsíčně přeposílána případná pošta na nějakou jimi požadovanou jakoukoli adresu a v případě potřeby lze ihned změnit název firmy i její virtuální adresu a tak podobně. Pro například zadluženou firmu, kterou honí exekutor je to skvělá volba, ale mohou být i jiné důvody, proč to může majiteli takto pořízené firmy vyhovovat.

Ale jaká je to volba pro zákazníka? V případě předání zálohy, v mém případě nemalé, se může stát, že se už nemusím hned tak rychle, nebo dokonce nikdy s touto firmou potkat. Můj názor je zatím ten, že pro dobrodruha by mohla být taková firma dobrá. Milí rádcové, vybrali byste si takovou firmu, nebo ne?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.02.17 10:59

Proč ne. Virtuální sídla se používají i z praktických důvodů. Pokud je firma menší, například jeden dva lidi, tak nemusí mít čas sedět někde v kanclu. Virtuální sídlo je pak z tohoto pohledu docela výhodne.

Každopádně určitě bych se řídil hlavně referencemi. Ať Vám nějaké dají včetně kontaktu a to bych si přes telefon přímo ověřil. To platí všeobecně.


doplněno 13.02.17 11:33:

Pokud nemají reference tak bych jim nic nedával. Buď ať to udělají na svůj účet a platba po dodělání nebo bych hledal jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 11:28
avatar

Rádče Mytrixi, tyto přeprodávané firmy nemají minulost, čili ani reference. Jsou to úplně nově virtuálně založené firmy. Nejde o jejich kancl, ale o možné důsledky, včetně toho, že spolu s novou firmou se přeprodávají i trvalá bydliště. Pokud jim svěřím zálohu a víc je neuvidím, tak potom je to záležitost už jen pro detektiva? Neřeším tady výhodnost pro firmu, ta je mi jasná. Řeším tady možné důsledky pro mě. Jak byste tedy v takovém neověřitelném případě postupoval?

Datum: 13.02.17 11:43
avatar

Pane Mytrixi, děkuji Vám, že jste se vyjádřil i z mého pohledu na problém.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.