Stavba bungalovu na klíč- zkušenosti-rady-

Od: Datum: 13.02.17 10:39 odpovědí: 5 změna: 13.02.17 22:39

Dobrý den,

syn s manželkou by si chtěl nechat postavit na klíč, bungalov 3+1, nebo 3+kk, s garáží. Jsou mladí (24a29 let). Úspory mají malé cca 300 tisíc, plat mají dohromady cca 38.000 čistého a mají svůj družstevní byt, který by chtěli pronajmout a cca 2.000 kč měsíčně by měli z pronájmu, toho bytu.

Prosím je to reálné? Myslím tím, aby dostali hypotéku? A také prosím, máte nějaký tip na firmu, se kterou jste také stavěli? Jak jste byli spokojeni a co byly za problémy? Nemají pozemek, chtěli by ho financovat také hypotékou. Stavba by byla na severu Moravy, okres Karviná.

Můžete prosím poradit stavební společnost, na kterou se obrátit? Dle Vašich zkušeností..., děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ola®
Datum: 13.02.17 10:52

Nejlevnější by asi byla dřevostavba, tak by šli určitě do ní.

Od: krtek6
Datum: 13.02.17 12:11

blbost..pasivní barák z vápenopískových cihel a na patro..žádný bungalov

Ohodnoceno: 0x

Od: dylin
Datum: 13.02.17 14:10
Vzhledem k tomu, ze je to na Karvinsku, tak uplne v pohode. Kdyz jsem koukal na ceny pozemku, tak v jinych krajich se za stejnou cenu porizuji pozemky o velikosti "kvetinace". Uspory pro zacatek taky nemaji spatne. Vlastne nevim, proc se na to ptate vy, stejne si to rozhodnou sami.

Od: ola®
Datum: 13.02.17 16:00

Ano cena pozemků v místě, kde by chtěli dům se pohybuje okolo 400-500 tisíc. Ano, ptám se na to já, protože mě požádali, jestli bych jim s počátečním průzkumem nepomohla. Ptala jsem se, hlavně na osobní zkušenost s nějakou stavební firmou, která někomu, už RD na klíč postavila a na jejich doporučení.

Datum: 13.02.17 22:39

K ostatnímu se už vyjádřili přede mnou. Já jen k tomu bytu. Družstevní byt nepatří tomu, kdo v něm bydlí, a pronajmout jej může pouze jeho majitel – bytové družstvo (BD). (Váš syn s manželkou jsou nájemníky.)

Družstevní byt je možné přenechat do podnájmu pouze se souhlasem majitele – BD. Podmínky případného podnájmu by měly být uvedeny ve stanovách BD.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.