Zakrytí panelákové stěny z hobry

Od: Datum: 12.02.17 22:00 odpovědí: 5 změna: 13.02.17 22:39

Po vybourání umakartového jádra, vč. vestavěné skříně vznikl prostor cca 55 cm široký a 260 cm vysoký. Nejde to zakrýt sádrokartonem, protože je to křivé. Paneláková zeď je z hobry (nebo něco obdobného). Napadá nás tento prostor zakrýt nějakým dřevem (překližkou) a olištovat. Potřebuji poradit, jestli je to tak správné, nebo jestli mi navrhnete něco jiného. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.17 22:04
avatar

Proč by nešla křivá zeď zakrýt sádrokartonem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 12.02.17 22:44

Dělalo se to tak, hobra, rabicka, omítka. Zakrýt samozřejmě sádrošem, čím jiným? Nebo jestli jde o ubrání 3,5 cm prostoru tak to okopat a srovnat novou omítkou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 23:20

Trochu nerozumím otázce. Proč to nejde zakrýt sádrokartonem, ale dřevem ano?

Hobru mám na zdi v ložnici. Dvě vrstvy, nastřílené hřeby do panelu. Je to chladná zeď, ze sundavání hobry jsem měl strach. Nalepil jsem tam sádrokarton (na tu hobru) - stavebním lepidlem, pojistil to vruty. Drží. Křivou zeď jsem srovnal taky (cca 2cm/1m). Podlepeno klínky řezanými ze sádrokartonu, přilepeno, přišroubováno, drží, víc než 15 let.


doplněno 13.02.17 09:13:

@babkazov: Asi myslíte obkladové panely. Lisované zbytky dřevní hmoty polepené papírem s imitací dřeva. Nebrat. Odolnost proti otěru = 0, omyvatelnost špatná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 08:06
avatar

V OBI jsem viděla, nevím jak to správně říci, hodně dlouhé jakoby desky se zářezy po stranách, aby se daly zapasovat do sebe. Byly nejen dřevěné, ale i z jiných materiálů a v několika barvách. Takové jako velmi šikovné obklady. Běžte se kouknout, co nabízí takové a podobné obchody. Neřešte to jen u pc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.02.17 22:39

Taky bych to řešila tím sádrokartonem, je přece jedno jestli je zeď křivá, taky jsme měli v paneláku křivé zdi, no tak se deska taky uřezala křivo, stejně i ten dřevěný obklad se dá uřezat křivě. Já si to neumím s tou horbou dost dobře představit, ještě jsem to neviděla, tak ještě mě napadá takový jakoby papír, no něco mezi papírem a dřevotřískou, je to otíratelné a mají to třeba v Hornbachu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.