Divný polštář ve tvaru vlny?

Od: Datum: 12.02.17 14:10 odpovědí: 14 změna: 13.02.17 22:56

Chodím po prodejnách s polštáři, hledal jsem nějaký kvalitní polštář s ručně draným peřím, ale nikde je neprodávají. Prodavačky mě dokonce přesvědčují, že tyto polštáře nejsou zdravé, udržují se v nich roztoči a že velký polštář je pro páteř špatný. Moje babička měla obrovský polštář a když jsem byl u ní na návštěvě, vždycky jsem se skvěl vyspal. Te´d prodávají všude nekvalitní polštáře s dutými vlákny nebo kuličkami, které se po měsíci proleží a nic nevydrží. Prodavački mi říkaly, že se nemá ležet na břiše, ale na zádech, a že na polštáři má ležet pouze hlava a nesmí na polštáři ležet ramena, ramena už mají ležet na posteli. K fixaci hlavy jsou prý nejlepší polštáře tohoto typu https://www.prospanek.cz/orig…ky-polstar-z-materialu-tempur (měli i levnější, toto jsem náhodně vygooglil). Můžu se zeptat, jestli někdo na těchto divných polštářích ve tvaru vlny spíte, jak se vám spí? Cítil jsem se divně při ležení a ne moc pohodlně, ale prodovačky říkají, že je to věc několikadenního zvyku, že jsem doposud špatně ležel v posteli a že tělo si samo zvykne po několika dnech. Uvažuji, že zajdu k ortopedovi, abych si informace ověřil, ale rád bych předtím zjistil zkušenosti.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.17 14:20

Tempur jsem přímo měla a opravdu je to otázka pár dní (nocí), než si zvyknete na jiný pocit. Ale pak ... nedám na něj dopustit. M.

doplněno 12.02.17 19:29:

@pohanka - větší "vlnu" byste měla mít na krku, menší k temeni (vršku) hlavy.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.02.17 20:18

Děkuji Mono za poradu, ale nemám až tak velké problémy s krční páteří /dá se říci, že vlastně nyní vůbec žádné/, mohu spát na čemkoliv, i na péřovém. Takže na té malé vlně se mě spí vynikajícně, prostě udělat si pohodlí.

Menší problémy jsem právě měla kdysi, když jsem se jako pošťačka tahala s kabelou přes krk a za zády plný vozík. *ee*

Od: xy
Datum: 12.02.17 14:21

ano, spí se mi na něm dobře.

rehabilitační lékař, ke kterému chodím kvůli loktům , se mě vyptával, jak přesně i spím. V jaké poloze, kde mám ruce a tak. A doporučoval totéž, rozhodně nespat na rovině ( jak je mně nejpohodlnější ), ale polštářem mírně podložit hlavu - ale jen prý hlavu, ne ramena.

Datum: 12.02.17 18:52

Jo, jo, jsou to většinou dvě vlny, já jsem spala na té menší a ani to netrvalo několik dní, bylo to hned, již tu druhou noc. Též doporučuji. A není problém mít polštáře dva, ten i ten a volit podle potřeby.

Ale píšete, že péřové polštáře nejsou? Dají se koupi třeba v IKEA, nebo ve SCAN quiltu. Jinak ručně drané jsou na několika tisících.

Péřové výrobky mají i na výběr v čistírně www.peri-mares.cz, mají celostátní působnost.

Od: tepl
Datum: 12.02.17 20:56

Tak tyto speciální vlnkové polštáře také nejsou levnou záležitostí, cena těch lepších začíná na 2000 Kč. Ve spánkových prodejnách jsem viděl různé v ceně od 1000 do 5000 Kč.

Otázka je, kolik je třeba investovat do kvality. Když člověka bolí záda, za krkem a má bolesti, tak je ochotný vydat dost peněz, hlavně aby to přestalo. Holt ušetříte jinde, no...

V Ikei už polštář kupovat nebudu, koupil jsem různé druhy a po pár týdnech se proleží a můžete je vyhodit. Značce Ikea už moc nedůvěřuji, koupil jsem u nich kuchyňskou linku, ta slouží dobře, ale třeba postel bych u nich nekoupil. Dříve jsem koupil v Ikei nádobí a po 3 dnech užívání zrezlo.

Datum: 12.02.17 21:02

Chápu Vás, že Ikea není žádná velká kvalita. Ikea je pro mladou domácnost, která za pár let může vše vyhodit, když dítě - děti vše zničí. Nerezové nádobí pro mě není kvalitní ani u Tescomy.

Na kvalitní věci bychom potřebovali mít 60-80 000 korun měsíčně.

Datum: 12.02.17 19:33

Nevzpomenu si, zda to bylo v Jysku nebo jiném obchodě, na péřové (nikoliv umělé peří) duchny i polštáře jsem však narazil, ale jejich cena je dost šílená. Roztočů bych se nebál, mívávali jsme na posteli péřové vše a nikdy si nikdo nestěžoval. Snad jen alergici by mohli mít potíže. Polštáře z paměťové pěny jsou v pohodě, dá se na ně snadno zvyknout a z vlastní zkušenosti vím, že postačí i menší rozměr, ale moje potíže s krční páteří to rozhodně ani nezmírnilo jak mi bylo tvrzeno ze všech stran. V každém případě jsme nedávno v penzionu spali v peří a ani se nám nechtělo vylézt z postele.

Od: vlna
Datum: 12.02.17 19:52

Asi se neptáte na dva polštáře, jeden s malu vlnou a druhý s větší. Já spím na jednom polštáři, který má velkou i malou vlnu, mám tenhle : http://www.ceske-matrace.cz/p…go-termopur-60-x-40-aloe-vera

Je to příjemné spaní, ovšem žádný zázrak, velkou vlnu máte pod krkem, malou vlnu směrem k temení hlavy. Usínám na tomto polštáři, před usnutím jej odhodím a spím na boku bez ničeho. Spát na boku na tomto polštáři neumím.

Datum: 12.02.17 20:13

Asi jsem to napsala špatně, doporučuji jeden polštář péřový a druhý ten anatomický. A dát si pod hlavu ten podle momentální nálady. Také mám doma vícero polštářů. Za celý život se toho nashromáždí.

Většinou se nabízejí dvě vlny, jak popisujete, menší a větší v jednom polštáři, ale protože já osobně mám krátký krk, volila jsem spaní na malé vlně, na velké to nešlo vůbec. Ale podle zadaných stránek z ,,českých matrací,, je na výběr více možností z různých polštářů.

Datum: 12.02.17 20:39

takový polštář (jiný výrobce) jsem si kdysi kupovala, když jsem měla problém s krční páteří. zvykla jsem si a nedám na něj dopustit, spí se mi na něm velmi dobře.

Datum: 12.02.17 20:54

Já spím na břiše. Mám ten vlnkatý a bolí mě z něj vždycky krční páteř (i když spím na zádech). Většinou spím bez polštáře nebo si ten vlnkatý otočím vlnkou dolů.

Od: pb®
Datum: 13.02.17 00:32
Na takových polštářích spím už 20let. Posledních pár let mám latexový a jsem na něj tak fixovaná, že si ho beru i na dovolenou. Na jiném polštáři se nevyspím.

Datum: 13.02.17 18:37

Spíme už 7let na vlnkovém polštáři z paměťové pěny od Dormea a slast! Spím většinou na břiše a na boku, přesto se nádherně vyspím a krční péteř mně už dávno přestala bolet. Polštářky prodávají s návlekem se zipem a lze dokoupit náhradní, abyste ten původní mohli vyprat. Já si z povleku na polštář ušiju vždy dva na ten malý. Tehdy stál 290 Kč. Když spím mimo domov, vozím si ho s sebou. Péřové polštáře, deky i peřina mi zabírají místo na půdě.

Datum: 13.02.17 22:56

Mně tento polštář doporučili na rehabilitaci, kam jsem chodila s krční páteří. Nepředpokládám, že by mi rehabilitační pracovnice poradila něco, co by pro páteř nebylo vhodné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.