Postup práce, ztracené bednění

Od: Datum: 12.02.17 12:46 odpovědí: 5 změna: 21.02.17 07:12
avatar

Ahoj všem, na jaře plánuji kolem kůlny postavit ze ztraceného bednění takový malý taras, vysoký cca 0,5m nad zemí. Mám vykopat potřebné výkopy, ty následně zalít betonem a nechat vytvrdnout a poté do betonku klást bednění? Nebo mám udělat prostě výkopy a do toho přímo na hlínu klást bednění rovnou? Nebude to nijak náročné na pevnost, ale abych to úplně nezčubil, díky za rady.


doplněno 12.02.17 17:56:

Ještě k doplnění, jak by to mělo vypadat.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.17 13:40
avatar

Určitě bych bednění nezakopával do země.Vykopat základy do zámrzné hloubky,zabetonovatpřípadně doplnit kamenem ,a na mírně zatvrdlý beton klást tvárnice.Ty lepit k sobě akrylátovým lepidlem(nízkoexpanzní pěnou) a zalít betonovou směsí.Proti posunutí zvětšit pevnost případně armaturou .

JB

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.02.17 13:55
avatar

Možné jsou obě varianty ale je zbytečné dávat bednění do výkopu,kde se vlastně zase zasype zeminou,je lepší udělat spíše užší výkop ,zalít betonem a druhý den na to stavět šalovky-a ty pokud budete zalévat řidším betonem,tak je lepit stav.lepidlem (obyčejné ) .Pokud budete do šalovek sypat zavlhlou směs a hutnit pak stačí jen klást na sucho a průběžně zasypávat a trochu zhutnit.Jinak vodorně by měl být v každé řadě prut (roxor) a totéž i v na výšku.U vás asi bude stačit v předposledním šáru a vyvázaný s pruty v rozích + dva na délku a jeden na šířku které budou již z betonu v základu.(bude stačit zarazit je do betonu třeba 3 hodiny po betonáži)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.02.17 17:34
avatar

Děkuji Vám.

Od: krtek6*
Datum: 13.02.17 07:38

pokud se to odkope pod ornicu tak se betonovat pod bedněním nemusí...stačí udusané a zhutněné..pak jen vyskládat, zalít

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.02.17 07:12
avatar

Všem dík za odpověď, něco s tím udělám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.