Červi pod matrací a v sušeném jídle, co to je

Od: Datum: 12.02.17 12:16 odpovědí: 5 změna: 12.02.17 18:38

Dobrý den,

asi znáte, že u starších sušených potravin se mohou objevit takoví bílí červi a také se tam v dalším stádiu objevují takoví malí hnědí motýlci/moli. Nevím jak se to přesně jmenuje. Ale našel jsem právě pár těchto červíků pod matrací (zdá se, že začaly požírat jakousi vlnu, která je na tom našitá). Asi jim to tam vyhovovalo díky vlhku, které neodchází dolů protože matrace je na dřevotřískové desce/ne na roštu.

Tak se chci zeptat jestli ten živočich v jídle i pod matrací je to samé a jak se to pravděpodobně jmenuje. Chci totiž zjistit při které teplotě se zlikvidují všechna jejich stádia a jak dlouho musí být této teplotě vystaveny.

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.17 12:18

od matrací bude nejspíš šatní mol a v jídle moučný mol

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 12:29
avatar

V matraci může být i kožojed. Ten má také stadium bílé červíky. Na tohle platí čistota. V pravidelných intervalech gruntovat, luxovat, vytírat, nezapomenout i pod kobercem, a na spodní straně koberce. Třikrát rychle za sebou a potom již bude stačit jen kontrolní úklid a vždy se zaměřit na inkriminovaná místa. Bývají to většinou místa, kde není od člověka dlouhodobě žádný pohyb, mají tak tito nezvaní škůdci dobré, teplé podmínky k vytvoření shluku a hnízda.

Je dobrý provádět jarní úklid, potom v létě za dovolené a potom předvánoční. Tak to dělaly naše babičky a fungovalo to. Vyhazovaly vše na bidlo a na sluníčko. V naší době ,,vysavačů,, nebude žádný problém zlikvidovat tyto nezvané hosty.

Může to být ten kožojed, nebo v potravinách ten m. mol.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 14:21

děkuji, s kožojedem jsem se už také setkal v souvislosti s postelí, ale zde se píše, že on má stádia larva, kukla, dospělec. Já viděl červy. Zde je vidět ten mol šatní a jeho stádia, ten se tomu spíše podobá. Ten mol by se měl zničit při teplotách pod nulou, ale nenašel jsem konkrétní nutnou teplotu.

Datum: 12.02.17 18:19
avatar

Hm, hm, tak jsem měla v matraci tedy také moly. Ale to bylo před 30ti lety a ty matračky byly na půdě.

Platí likvidace, jak jsem popsala, sluníčko, světlo, vysávaní, v potravinách se dávají věci zamrazit, ale pro mě neapetlich, napadené vyhazuji. I když nyní se v mouce ze supermarketu nevyskytují, dříve se přece jenom objevili potravinoví moli více.

Do oblečení, pod koberce se může dát naftalín, Raid, Detia.

Moli jsou citliví na teplo a světlo. Stačí 3-5 hodin teplota přes 40 stupňů. Můžete zkusit i přírodní věci, v pytlíčku sušená levandule, rozmarýna, listy ořešáku, vratič obecný, nebo oleje - vavřínový, anýzový, ten bude asi nejpříjemnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.02.17 18:38

S hubením domácích škůdců (konkrétně s roztočem zhoubným), se mi osvědčila dýmovnice Cytrol Super SG (konkurenční navíc 3x dražší byla k ničemu). Dým se dostane všude! Nezahubí ovšem vajíčka, takže je třeba zjistit, co máte doma za škůdce+jak dlouho trvá jejich vylíhnutí a proces 1x opakovat. Jako vedlejší efekt zahubíte veškerý jiný hmyz.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.