Prodej družstevního bytu

Od: Datum: 12.02.17 10:10 odpovědí: 1 změna: 12.02.17 10:44

Dobrý den,chystám prodat družstevní byt.Daň už od letošního roku platí kupující,v jáké výši? Budu já jako prodávajíci platit nějákou daň nebo poplatek finančnímu uřadu...jedná se o družstevní byt,nebo je lepší byt před prodejem převézt do osobního vlastnictví a pak ho prodat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.02.17 10:44
avatar

Vy nemůžete prodat družstevní byt, protože není váš, byt patří družstvu a vám je byt pronajímán. Vy můžete pouze úplatně převést svůj družstevní podíl na jinou osobu. Jak je to s daněmi? U převodu družstevních bytů se neplatí žádná daň z převodu ani nabytí nemovitosti. Daň z příjmu fyzických osob se platí, pokud je prodejem družstevního podílu realizován zisk, a to z rozdílu ceny prodejní a ceny pořizovací. Existují možnosti osvobození od daně z příjmu, např. je-li doba mezi nabytím a převodem členství v družstvu delší než 5 let nebo použijete veškeré získané finanční prostředky na uspokojení jiných bytových potřeb (výstavba, koupě domu, bytu, rekonstrukce apod.).

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.