Neodtéká vana

Od: Datum: 11.02.17 13:07 odpovědí: 9 změna: 15.02.17 09:39
Dobrý den, neodtéká mi vana, nepomáhá mi ani zvon. Nedostanu se pod vanu abych ji mohl vyčistit. Nemáte někdo nějaký typ jak ji vyčistit? děkuji za vaše nápady
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hoststary
Datum: 11.02.17 13:12

Zkuste pro začátek vzít drát s háčkem na konci, nebo hodně dlouhou pinsetu a zkuste vytahat z odtoku chuchvalce vlasů, pokud tam jsou a jdou zachytit. Teprve pak je vhodné zkusit krtka nebo podobné chemikálie (soda s octem dělá spousty bublin a může někdy odpad uvolnit) a pak teprve se pokoušet vyčistit sifon pod vanou. Ale pokud není zanesený palavým hustým šlemem z praní, prádla, vlasů, nebo zachycených knoflíků, sponek do vlasů, víček od pasty na zuby a pdobných překážek, bývá většinou překvapivě čistý.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.02.17 16:20

Předchozí zveřejněné metody se možná dělaly někdy za války v minulém století. Stačí do otvoru nasypat KRTEK,ČISTIČ POTRUBÍ cena 100 kč stačí na celý rok ( koupit v drogerii) stačí dvě až tři polévkové lžíce a zalít postupně (na dvakrát litem vtoucí vody) preventivně takto čistím jak umyvadla tak vanu 4 x ročně. Je to dokonalé pak jenom spláchnout sprchou a je to jako nové.-))

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.02.17 16:43
avatar

Jirko, chtěla jsem dát bod, ale napsal mi, že mám velký podíl a odmítnul bod přidat. *bum*Lunoch, v drogerii vám prodají nějaký prostředek, který se nemusí jmenovat Krtek, ale i.jinak. Je to vpodstatě louh, který rozpustí chumáč vlasů a chlupů v sifonu a v potrubí. A na nějakou dobu bude klid, voda bude odtékat. Na každém výrobku je návod. Já bych jen dodala, až do odtoku nalijete vařící vodu, rychle ho zašpuntujte. Někdy je rekce příliš bouřlivá. Ať jde směrem do trubek a ne do vany.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klus
Datum: 11.02.17 18:36

Jirko - považujete ,,hostovi" rady z minulého století,máte pravdu, ale používají se dodnes. Každý nebydlí v paneláku s běžnou kanalizací a kde je každému jedno, co do ní vypustí. Ti co bydlí v domku s ČOVkou , vaši doporučenou chemie, nepoužijí. Mezi ně patřím i já.

Pro tazatele - postupujte dle první rady. Na chemické kokteily máte času dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: boba®
Datum: 11.02.17 13:26
avatar

Přesně tak jsem minulý týden čistila 3 odpady. Odšroubovala v umyvadle, vaně a dřezu mřížku a dlouhou pinzetou všechen hnus vytahala. Pak jsem tam nasypala prášek do pečiva, zalila octem a nechala působit. Propláchla a odpad odtéká jak má.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.02.17 13:56

kompresor,ofukovačku,hadr.Ofukovačka se zasune do sítka,ucpe hadrem a foukat,pokud je tam stojící voda povolí to,jen pozor na ostatní připojení,muže to vylítat ven,tak že také ucpat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patronkaa
Datum: 11.02.17 16:22

Někdy nepomůže ani "Krtek", navíc když je ve vaně voda, tak se ani použít nedá. Mně pomohlo tohle :

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 19:46
avatar

Krtek = v podstatě Hydroxid Sodný. Ten lze koupit v drogerii za podstatně nižší cenu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lunoch
Datum: 15.02.17 09:39
Je to už dobré, zkusil jsem zvon a hydroxid sodný jak jste mi poradili.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.