Zateplení stropu

Od: Datum: 10.02.17 10:13 odpovědí: 2 změna: 10.02.17 14:48

Zdravím,

podobný problém se zde již asi několikrát řešil, ale rád bych si to ujasnil. Chtěl bych zateplit strop nad místností 30 m2 ve starém jednopatrovém rodinném domku. Půda je neobydlená a nezateplená. Strop má klasické složení - omítka, rákos, dřevěné desky, trámy, desky, škvárový zásyp, půdovky. Jelikož je v pokoji strop vysoký 3,5 m, původně jsem plánoval zateplení zevnitř - snížení stropu SDK podhledem (asi o 80 cm), parozábranu a izolační vatu. Takhle to mám udělané již tři roky ve dvou dalších místnostech.

Z diskuzí však zjišťuji, že to není moc dobrý způsob zateplení a může způsobit kondenzaci vlhkosti ve stropu a případnou degradaci dřevěných prvků. Stojím teď před otázkou, jestli u zbývající místnosti raději nezvolit zateplení podlahy půdy. Ale nezdá se mi, že to bude stejně účinné, jako zateplení zevnitř. A také se tím nevyřeší problém zbytečného vytápění prostoru s vysokými stropy. Jestliže nyní vytápím místnost o 105 m3 (5 x 6 x 3,5 m) a teplo uniká ihned nahoru na půdu, při snížení a zateplení stropu bych vytápěl jen 84 m3 a teplo by v místnosti zůstalo.

Jaký systém zateplení zvolit? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.17 10:30

K zateplení se vyjadřovat nebudu, ale co se týče výšky stropu a vytápění, tak tam to nutně nemusíte zateplovat. Strop stačí snížit buď pomocí SDK nebo kazetovými podhledy. Už tato jednoduchá bariéra zapříčiní, že nebudete muset tolik vytápět.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tocy®
Datum: 10.02.17 14:48

Jak jsem již psal, u dvou místností mám snížený a zateplený strop, teď řeším další místnost. Jestliže u těch dvou zevnitř zateplených místností hrozí i přes aplikovanou parozábranu degradace dřevěných prvků, napadlo mě řešení - zateplit celou půdu (na podlahu položit parozábranu, na to dvě vrstvy vaty 120 mm, na to difůzní fólii a pochozí chodníčky z prken). Tím by se rosný bod u zateplených místností měl posunout až do té horní vrstvy izolace, ležící na půdě, ne? A zároveň bych vyřešeno zateplení třetí místnosti, kde jsem strop nesnižoval.

to mytrix: o kolik procent se sníží náklady na vytápění u prostého snížení stropu bez zateplení, odhadem? Myslel jsem, že SDK bez izolace teplo moc nezadrží.


doplněno 10.02.17 16:05:

doplnění - partotěsná fólie nad zevnitř zatepleným stropem by asi uzavřela potenciální vlhkost ve stropě, takže by to byl problém

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.