Kamera na kanalizaci

Od: Datum: 10.02.17 10:03 odpovědí: 5 změna: 10.02.17 20:49

Dobrý den ,dá se v rozumné ceně pořídit kanalizační kamera pro zjištění odpadu z WC.Jedná se o starší domek,vzdálenost odpadu 10m.Nebo už lepší pozvat firmu,vůbec nevím kolik by to stálo .Díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.17 11:17
avatar

mám tu "druhou" v 2m verzi, kvalita obrazu je poměrně mizerná a hlavně je drát poměrně měkký, nedokážu si moc představit, jak bych ho tlačil před sebou 10 metrů :)


doplněno 10.02.17 13:52:

jo, to by mohlo fungovat, ale jak říkám, obraz z toho není nic extra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luck®
Datum: 10.02.17 12:04

díky za radu,kdybych to třeba spojil s elektrikarskou pruzinou,šlo by to?

Datum: 10.02.17 17:54
avatar
Aliexpress má 10 metrovou verzi za 11$ plus 1.50 $ poštovné. Přiznám se že jsem o pětimetrové délce taky uvažoval ale říkám si, že se to musí po dvou,třech metrech opatlat špínou takže pochybuju že na pěti metrech bude furt ještě na obraze něco vidět o desetimetru ani nemluvě. Klíčové antické slovo v případě zájmu je borescope.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.17 20:49
avatar

Každá firma /solidní/ má na svých stránkách přece cenu. Základní sazbu a další za metry.

V létě jsem měla dvě firmy na tento problém.

Vše jsem si zjistila přímo na internetu.

První firmu jsem chytila přímo v ulici, kde něco dělali. Pražská firma, má olepené auto, kanalizace, kamery, pohotovost instalatéři bla, bla reklama. Objednala jsem, přijeli dva kluci, proztáhli mašinku a dívali se ze dvou stran, dostali se asi k ohybu, byla tam tma, černá, nic nebylo vidět. Jeden strká do kontrolního tvoru a druhý sleduje nahoře obraz. Ač se snažili, tak nic nenašli. Nemohu říci, že by se nesnažili, ale byli to mladí kluci, asi ne moc zkušení.

Problém přetrvával, pozvala jsem firmu z Českého Brodu.

Přijeli opět dva. Starší a mladší. Kamerovali snad dvě hodiny, cm po cm. A našli, sice měli problém, kde se začne kopat, ale po konzultaci se začalo. A našlo se. Kanalizace byla propadlá do véčka a tam se vše usazovalo, asi po deseti letech zde byl černý sliz, proto kamera nic neukázala, světýlko to neprosvítilo.

Zde se ukázalo, že je potřeba, aby byl alespoň jeden v oboru zkušený a měl za sebou takových odpadových problémů více.

Tito pracovníci nejen hledali kamerou, ale i vše vykopali, odstranili, položili nové trubky, prostě spokojenost. Nemyslím, že ti z první firmy by tuto práci odvedli. Asi by na to poslali jiné pracovníky, nevím. Takže záleží, na jakou firmu natrefíte. Mě to filmování stálo dvě ceny, bohužel. Ale co si na té první firmě vezmu, že? Nějaký čas tam strávili, ale bez výsledku.

Pokud byste byl z kraje, mohu Vám dát kontakt. Dělají vše okolo domu a ,,zlaté ručičky,, nezůstalo jenom u kanalizace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.