Mora PO35

Od: Datum: 09.02.17 20:23 odpovědí: 5 změna: 12.02.17 22:17

Dobrý den,

na PO35 mám napojejeny 3 pákové baterie, které donedávna fungovaly k mě spokojenosti.V poslední době jedna z baterií, dřezová v kuchyni špatně zapaluje plamen a pokud ho zapálí, tak ten hoří jinou intensitou, než ho zapalují a ohřívají teplou vodu zbylé dvě koupelnové baterie. Já jsem vyměnil kartuši, vyčistil perlátor a profoukl pusou hadici pro teplou pod dřezovou baterií a nic nepomohlo.Potom jsem orientačně měřil při zavřené studené za kolik sekund nateče v té které baterii 1 litr, zdálo se mě, že ten 1 litr natekl u těch koupelnových o 1 až 2 sekundy dříve. Tedy jsem usoudil, že průtok skrze karmu pro dřezovou baterii je menší. Jsem laik, takže po prostudování principu PO35(z instalačního návodu) si myslím, že mám 2 možnosti, první ještě zkusit vyčistit roháček pro teplou pro dřezovou baterii, pokud je zarostlý přívod nevím ani jak je ona komplet teplá z karmy vedena zdí, jen vím, že ona problémová dřezová baterie není ta nejdále umístěná od PO35, no a druhá možnost je spokojit se s tím nižším průtokem řízeným tou dřezovou baterií a našolichat funkci PO35 na to aby, dřezová baterie dobře nahřívala vodu. Navíc se mě zdá, že ty koupelnové baterie zapnou i vyšší plamen. Myslíte, že i jako laik si mohu dovolit podle návodu zkusit seřídit zapalování plamínku, a velikost plamene nebo pomůže jen nastavení průtoku vody do PO35 apod. Nebo si myslíte, že problém je jen ve vodní armatuře(1300,), jak tvrdí plynoservis.Mě se tohle nezdá, když ostatní baterie to obsluhují k mé spokojenosti.Děkuji za odpověd, Jan Dolejš.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.17 21:14
avatar

Perlátory máte i u koupelnových baterií? Nebo zkušebně sundejte perlátor z kuchyňské baterie a uvidíte; kdysi jsem řešil podobný problém, pomohl až nový perlátor...dejte vědět, jak to dopadlo u vás...A rozteč připojení baterií máte stejný? Co na zkoušku baterie mezi sebou zaměnit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jandolejs
Datum: 09.02.17 22:57

V koupelně je jedna nástěnná, druhá umyvadlová bude asi dost podobná té dřezové, ty jsou zespodu, tedy dřezová určitě zespoda a je vytahovací.Já ji rovněž zkoušel bez té koncové sprchy(tudíz nešlo to skrze perlátor), taky to nepomohlo.Já mám obavu, že to bude někde v přívodu, bud přívod. hadice zespodu, já tam za jednoduchým rohovým ventilem mám ji nastavovanou, původní nedosáhla k roháčku nebo nejspíš v tom roháčku(je levný asi bez sítka), další krok asi bude výměna toho roháčku za nějaký kvalitnější.Mám z toho všeho hrůzu, protože k tomu je zespodu kvůli dřezu špatný přístup a já jsem spíš laik.

Datum: 10.02.17 07:34
avatar

Plamínek, ten trvalý, "věčný" seřídit nelze. Seřídit výši plamenů lze, ale je dobré seřizovat plameny a ihned průtok vody. Záleží na tom, co požadujete a zda chcete ušetřit za plyn a koneckonců i za vodu. Pak ale je dobrá sprcha, místo napuštěné vany. ;) Pusťte vodu a nechejte téci. Přidejte nebo ubetre plyn a ihned vodu. Tak poznáte, jestli je průtok vody dostatečný a teplota ideální.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jandolejs
Datum: 12.02.17 15:59

Takže, včera jsem řešil výměnu roháčku, nešel povolit a špatně se k tomu skrze linku a pod dřezem mohlo.Zjistil jsem, že teplá voda je umělá hmota a nemohl jsem to povolit, nakonec pomohlo nahřátí fénem, as po 1 až 2 min nahřívání jsem to uvolnil a vyměnil za nový. Nepomohlo to, takže jsem sundal víko karmy a zkusil jestli šroubky na seřízení průtoku a plamene jsou točivé a nějak jen průtokem vody jsem ženě našolichal ohřev v dřezu, aby jí to vyhovovalo.Uvidím časem, ale karma pod víkem vypadala velmi zachovale, já čekal po zhlédnutí obrázků karmy PO35 na Wikipedii, že to bude podstatně horší a s ničím nepůjde otočit, šlo to, tak jsem tomu rád.Dík za Vaše povídání.

Datum: 12.02.17 22:17
avatar

Jak stará je membrána, není už "trochu" tvrdá, případně malá "prasklinka"? Bral jsem, že je v pořádku, ale podle toho, co teď píšete, jste to neměl asi delší dobu rozebrané... Když tak vzpomínám, jak jsem to kdysi opravoval a co by to ještě mohlo ovlivňovat...toto bývala jedna ze závad...dnes už máme dálkový ohřev... Dejte vědět...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.