Změna trvalého pobytu

Od: Datum: 08.02.17 10:25 odpovědí: 2 změna: 08.02.17 17:56

Dobrý den,

koupil jsem s přítelkyní byt, který je na katastru zapsán pouze na moji osobu. Přítelkyně si chce nechat změnit místo trvalého pobytu na tento byt, zatím je přihlašena, tam kde se narodila. Co všechno potřebuje k tomu, aby si mohla nahlásit tuto změnu? Potřebuje nějaký souhlas?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 08.02.17 10:33
avatar

Dobrý den, zajdete spolu s přítelkyní na radnici (evidence osob) v místě, kde se byt nachází. Vy potřebujete LV z katastru (že jste majitel bytu) + OP a Vaše přítelkyně si vezme jen OP. Na radnici vyplní a podepíše přihlášku, Vy ji také podepíšete a ona si potom zažádá do 30ti dní o nový OP (+ potom oznámí změnu trvalého pobytu např. na úřadech). A mělo by být hotovo. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.17 17:56

Zdravím, stačí zajít na příslušný úřad pod který spadáte na evidenci osob, tam se prokážete, že jste majitel bytu a přítelkyně doloží op, oba to podepíšete a jak už je napsáno, potom si zažádá o nový op a je třeba to oznámit na úřadech, pokud je třeba a hlavně na pojišťovnu.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.