Jak vyměnit pojistný ventil u 120l bojléru?

Od: Datum: 07.02.17 05:17 odpovědí: 6 změna: 08.02.17 15:53

Dobrý den. Mám 120l bojlér na výšku. Potřeboval bych dát dole u studené vody mezi pojistný ventil a bojlér vypouštěcí ventil, který mi tam při montáži firma nedala. Jde mi o to, jestli se musí vypustit celých 120l vody přes ten páčkový pojistný ventil do hadice směrem na chodník než se oddělá ten ventil , a otevřít k tomu kohouty v bytě u umyvadla.

Nebo vodu v bytě u umyvadla neotvírat, odšroubovat ten pojistný ventil dole u bojleru a možná voda z té trubky co byl ventil nepoteče nebo poteče tak málo, že bych hned na tu trubku namontoval ten vypouštěcí ventil a na něj pak pojistný ventil.

Děkuji za případné rady či nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.17 06:35

Ze zkušenosti vím, že je třeba boiler vypustit. U Vás to půjde dobře nerezovou hadičkou, konec co není vidět povolíte a nasměrujete do vany. Nezapomenout zavřít vodu a otevřít kohoutky.

doplněno 07.02.17 06:54:

Jak píše Hejkal, určitě "Téčko" a do něj vypoušťák, jinak by to nešlo vypouštět.

Ohodnoceno: 2x

Od: lll
Datum: 07.02.17 06:39

No ale ta úvaha s nevypoušťením bojléru není špatná, nezkoušel jsem to, ale když se bude muset stejnou trubkou dostávat dovnitř i vzduch, tak to asi moc nepoteče a jestli dokážete našroubovat ventil rychle a tu louži chytit do kýble...

Datum: 07.02.17 07:08

Možnost s nevypouštěním boljeru není špatná, ale je to zbytečný šetření na nesprávném místě.

Když ti cáká na ruce a nářadí voda tak to není příjemná práce.

Já jsem v prosinci měnil první uzávěr vody v domě a protože jsem už dlouho nehýbal s hlavním uzávěrem vody, tak jsem ho měnil pod tlakem (měnil jsem pouze vnitřek ventilu, těleso na potrubí zůstalo původní).

I když jsem měl všechno připravený a vodu jsem odsával vodním vysavačem tak jsem byl tlakem vody pěkně polité. Při první výměně jsem tam měl papírové těsnění a to se stihlo rozmočit, než jsem vršek ventilu dotáhl. Při dotažení jsem těsnění roztrhl a z ventilu tekla voda více než dřív.

Proto jsem měnil vršek ventilu podruhé a to už jsem dal na těsnící plochu o-kroužek. Při každé výměně vyteklo možná 10litrů vody.

Při uzavřeném přívodu vody by to byla záležitost na pár minut a skoro bez úniku vody. Takhle jsem se s tím trápil asi 30minut a další hodinu jsem uklízel a utíral podlahu.

Datum: 07.02.17 06:41
... bych hned na tu trubku namontoval ten vypouštěcí ventil a na něj pak pojistný ventil...
Nejasná formulace!
Pojistný ventil není vhodné připojit PŘES jakýkoliv ventil mezi ním a bojlerem! Teda do série!
Někdo může ten další ventil zavřít a pak přetlak při ohřevu může být příčinou havárie bojleru či rozvodu za bojlerem.
.
Vhodnější by zřejmě bylo mezi pojistný ventil a bojler vložit Téčko a do něj vypouštěcí ventil. Potom funkce pojišťáku zůstane zachována.
.
Na obrázku jsem si všiml na výstupu plastové hadice připojené přes Téčko a nějaký ventil. Zřejmě bude druhý konec hadice volně...
Potom by se dal bojler podle potřeby vypouštět přes tu hadici, ovšem uzavřít přívod studené vody a otevřít pojistný ventil tou žlutou páčkou, aby mohl do bojleru vniknout vzduch. Bez Vámi plánované úpravy...
.
Pokud chcete opravdu něco montovat, zavřete přívod vody a u umyvadla kohoutek otevřte a hned zavřete, aby zmizel tlak vody v rozvodech a bojleru. Potom je možné, že po odmontování pojišťáku voda nezačne vytékat z bojleru, příp. bude stačit na čas zacpat díru prstem nebo zátkou, než připravíte novou skladbu rozvodu.
Škoda každé kapky...
doplněno 07.02.17 14:35:

už mi to nemyslí... díky za upozornění, aspoň se tazatel nebude mým návodem trápit...

Datum: 07.02.17 13:05

Souhlas s vaší odpovědí až na to, že to zmiňované Téčko s hadicí je na výstupu teplé vody z bojleru. Výstup teplé vody není v žádném případě ze dna bojleru, ale z jeho horní části, tudíž nelze obsah bojleru touto cestou vypustit.

Datum: 08.02.17 15:53

Při troše šikovnosti se dá pojšťák vyměnit bez vypouštění.Stačí po odstavení studené vody přes baterii vypustit přetlak teplé vody ,baterii opět zavřít ,sundat pojišťák lehce prstem zacpat a namotat těsnění. Voda nevytéká pořád - je tam fáze kdy se vasává vzduch a fáze kdy pak voda vyteče

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.