Málo teplá voda v bojleru

Od: Datum: 06.02.17 17:31 odpovědí: 13 změna: 06.02.17 20:31

Dobrý večer,

potřebovala bych poradit ohledně bojleru, Dražice, dva roky starý. Už asi dva nebo tři měsíce se mi zdá, že voda v něm není tak teplá jako bývala. Na bojleru je barevná stupnice od modré, přes oranžovou po červenou. Voda je vždy ohřátá pouze do místa kousek před rozdělením barev oranžové a červené, je to tak správně? Může se jednat o něco co se dá nějak opravit nebo je to něco vážnějšího? Nízký tarif je každý měsíc jinak od elektrikářů nastavený a voda je pokaždé stejně takto teplá, i když se mi zdá že se zase tolik nepoužívá tak přesto je večer problém se vykoupat. Děkuji za případné rady...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 06.02.17 17:48

A jaký typ máte? Na boileru byste měla mít kolečko termostatu, kterým nastavujete teplotu. Nebo může být topné těleso obalené vodním kamenem.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.02.17 18:10

Typ je pokud jsem to dobře přečetla OKCE 150. Teplota je nastavena na tu největší, je tam 60 stupňů ale kolečko je otočené až nadoraz, teda skoro. Na to topné těleso se můžeme podívat sami nebo je potřeba zavolat řemeslníka? Díky za rady

Od: rv
Datum: 06.02.17 18:38

Tam by měl být ohřev suchou topnou spirálou. Myslím, že tam jsou navinuté tři spirály paralelně. Pokud se některá přeruší, nahřívá se sníženým výkonem. Lze to rozebrat, najít přepálené místo a dočasně spravit zakroucením přepálených konců do sebe. Jinak objednat náhradní. Při opravě není potřeba vypínat vodu, nic nevyteče, jen elektřinu. Lepší je to nechat na někoho, kdo něco o elektrice ví.

Datum: 06.02.17 18:45

Tak 150 to určitě nebude,dražice dělají ...125,160... ale to je jedno. Jestli je 2 roky starý tak na těleso se podívat můžete ale obalené nebude protože je v suché jímce.To vám dělá poslední 3 měsíce?Před tím ohříval jak? Jestli ho máte na doraz tak by měla ručička ukazovat skoro na konec teploměru.Když ukazuje na půl je to cca 50-60°C (aspoň můj) Už těleso neohřívá když vám to tak ukazuje?-poznáte podle kontrolky,chce to i zjistit jak máte ten noční proud ale v noci půjde určitě 4hod. v kuse-kolik(kde) ukazuje ráno teplotu?

doplněno 06.02.17 19:13:

Dobře a v těch cca 6hod. ráno kontrolka svítí? Jestli ne tak může být problém s termostatem(Vypíná moc brzo) jestli jo tak bude nejspíš problém s tělesem (jak psal rv nade mnou).Také může být i zanesený kamenem ale jestli je 2 roky starý tak tam bych to neviděl

Datum: 06.02.17 18:59

Omlouvám se, koukla jsem na bojler po tmě, je to opravdu OKCE 125. Před tím ohříval tak že se voda musela pořád ředit studenou, jak byla horká, ted se pořád jen otáčí kohoutkem a pořád se přidává teplá voda. Naše holčina je malá, 2 roky takže napouštění vany a plýtvání teplou vodou je vyloučeno. Ručička teploměru je právě na rozmezí oranžové a červené barvy, spíš víc na oranžové. Večer po vykoupání tří členů je teplota vody skoro na modré, do rána se ohřeje zase na to rozmezí oranž červené barvy, na červenou do konce teploměru nikdy v poslední době nebyla. Předtím nevím, protože jak byla voda teplá - nedívala jsem se. Kontrolka svítí pokud jde noční proud, v noci máme od 00:45 do 6:30 a stejně je to jen na oranž. červené.

Datum: 06.02.17 17:52

Nastavte si teplotu na termostate,65 °C je optimálna teplota.

Od: mnd®
Datum: 06.02.17 18:05

Zkuste http://www.dzd.cz/cs/kontakt/kontaktni-formular s ohlasem na otázky mám dobrou zkušenost.Typ bojleru doufám znáte.Štítek je většinou zespodu bojleru.Když ne,tak se dá dohledat na netu dle fotek.

Datum: 06.02.17 18:30

Ohlídejte si děcka. Napustí si plnou vanu vody a rochněj se tam, a vy pak máte málo teplou vodu. Hlavně holky se takto rády "rochněj".

Od: knick
Datum: 06.02.17 18:36

Zkuste cvičně pohnout kolečkem termostatu - ubrat teplotu, případně zatočit zpátky a zase přidat. Mám stejný bojler a udělalo mi to taky. Po pohýbání kolečkem termostatu už to fungovalo. U termostatu nejsou stupně, tak nastavení mám tak, že termostat vypíná na začátku červeného políčka. Zdeno

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.02.17 19:30

Zkusila jsem i toto tak uvidíme, nám to právě pořád drží teplotu vody tak asi 5mm před koncem oranžového a začátkem červeného políčka, zdá se mi proto voda málo teplá. Mrkneme se na to jestli tam není něco přepáleného a uvidíme. Děkuji všem za rady, díky

Datum: 06.02.17 19:39

Trošku bych pokroutil s termostatem a vidělo by se.

Sám mám Dražice okc 200 ntrr bp a teploměr beru jen jako informativní. Mám tam daný dva digitální termostaty, ty ukazují pořád stejně a teploměr na bojleru si často ukazuje, co chce.

Od: klus
Datum: 06.02.17 19:39

3 měsíce je voda chladněj než v létě, 3 měsíce je již zima. Nemáte v koupelně otevřené okénko, že by vody rychleji chládla?

Datum: 06.02.17 20:31

a co spotřeba elektřiny pro ohřev? zůstala nebo kelsla?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.