Vypořádání spoluvlastnictví

Od: Datum: 04.02.17 16:30 odpovědí: 3 změna: 04.02.17 18:37
Má matka a její bratr zdědili po rodičích nemovitost, (velká zahrada s vlastní studnou na ní jsou starší budovy v hodnotě cca 400 000,-). Oba to mají na půl. Strýc dal svou polovinu vnukovi, který chce získat polovinu matky pokud možno za hubičku. Po získání celé nemovitosti ji chce prodat i když strýci namluvil, že nemovitost bude zvelebovat. Jinak by mu svou polovinu nedal. Strýc s vnukem si dali vypracovat znalecký posudek, který dle našeho názoru je silně podhodnocen ve prospěch vnuka. Tím se teď neustále ohánějí. Nemovitost má podle nás hodnotu kolem 2 mil. – dle srovnání podob. nemovitostí v okolí. Znalecký posudek je na 800 000,- což je hodnota za kterou matka odprodá svůj podíl. Oni nám chtějí dát jen 400 000,-. Když jim nabídneme za jejich polovinu oněch 400 000,- chtějí 1 mil.Vyhrožují soudem s tím, že veškeré soudní výlohy budeme platit my. Tlačí matku aby svou polovinu prodala za co nejnižší cenu a to co nejrychleji. Vnuk má dluhy – potřebuje peníze.Má matka si snad může svůj majetek prodat za cenu, kterou si stanoví a ne že jí někdo bude nařizovat za kolik to má prodat.Děkuji za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.17 16:39
avatar

matka určitě svou polovinu prodat nemusí.Pokud je jen spoluvlastník,pak nevlastní jen konkrétní polovinu,ale podíl na celé nemovitosti.Může požádat spoluvlastníka,ať ji tu svoji polovinu prodá on za jím stanovený odhad.Ať mu to nabídne přes advokáta a uvidí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.02.17 16:40
avatar

Vaši matku nemůže nikdo nutit, aby prodala cokoliv za cenu, kterou jí druzí určí. Je to její majetek, pokud prodat chce, ať si určí cenu sama. Ať se nenechá nikým zastrašovat a tlačit ke zdi. S cenou, kterou jí nabízí příbuzný nesouhlasí a hotovo. Měl by hledat s Vaší matkou kompromis a dohodnout se tak, aby to vyhovovalo oběma stranám. A ne jí vyhrožovat. On sám by jí to prodal za milion, tak ať to od ní koupí za tu samou cenu!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.02.17 18:37
avatar

Nikdo nemůže přimět někoho, kdo nechce, prodat, co prodat nechce. Chce-li někdo něco koupit, musí nabídnout takovou cenu, aby stávající majitel měl chuť prodat.

Váš strýc ani jeho vnuk nemůže/nemohou Vaši maminku nutit prodat svou část "pod cenou". Pokud se ale nedohodnou, jak s nemovitostí naložit, může se jedna z obou stran obrátit na soud.

Já doporučuji dohodnout se. Nesleví-li jedna, druhá nebo obě strany ze svých požadavků, bude to pravděpodobně (nový odhad, soudní výlohy, právní zastoupení, ...) pro obě strany dražší.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.