DPH na stavební práce od 1.1.2017

Od: Datum: 04.02.17 14:16 odpovědí: 10 změna: 05.02.17 21:07
avatar

Prosím, mohl by mi někdo sdělit, jaká je správná výše DPH na stavební práce (výměna střechy a okapů na hospodářské budově) od 1.1.2017? Mám nabídku od 3 firem a DPH tam vykazuje každý jinak. Např. jeden má na všechno, včetně materiálu i práce 15% DPH, druhý má DPH na všechno 21% a ten třetí má uvedeno na materiál 15% a na práci 21%. Co je správně?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xy
Datum: 04.02.17 15:51

Zdph, § 48

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 10:55
avatar

Pane, nebo paní XY, mockrát děkuji. Teď jsem si §48 pročetla a rozumím tomu tak, že by firmy měly správně vykazovat tzv. první sníženou sazbu DPH, což je 15 %. Je tomu tak? Podivuji se tomu, jak můžou 3 firmy vykazovat DPH tak odlišně?

Pokud jsem ten § 48 ale pochopila nesprávně, prosím Vás, rádcové, opravte mě, moc prosím. Ráda bych si najala firmu, která je nejen technicky odborná, ale i umí vykázat správně předběžný rozpočet. Ne nadarmo se říká, že plakat je lépe předem, než až potom, když už je mléko rozlité , čímž jsem zkombinovala dvě známá česká přísloví.

Nebo jestli tu jsou i nějací řemeslníci, podělte se se mnou o to, jak vykazujete DPH v nabídce na stavební opravy?

Od: xy
Datum: 05.02.17 11:26

Ta snížená sazba je na dokončenou stavbu pro bydlení, nebo stavbu pro sociální bydlení. Na hospodářskou budovu bych uplatnila 21 %

dala jsem váš dotaz i na diskusní forum na business.center.cz, podívejte se , co Vám tam napíší , více názorů neuškodí

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 11:50
avatar

Děkuji paní rádkyně XY. V tom §48 se píše, že se tato 1.snížená sazba vztahuje i na objekty sloužící budově k trvalému bydlení a jsou v jednom katastrálním celku, nebo tak nějak. Určitě se na diskusní forum na business centru podívám, snad to tam budu umět nalézt, jdu na to.

Od: xy
Datum: 05.02.17 12:01

pokud jde o takovou stavbu, tak asi ano. U těch " příslušenství " staveb pro bydlení jsem na vážkách Např. taková stavba - studna - ta jistě slouží k využití stavby pro bydlení, když tam dodává vodu. Snad se do toho vejde i ta hospodářská budova, je-li na pozemku, který tvoří funkční celek s budovou pro bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 12:14
avatar

Paní XY, na business centru jsem to našla a budu sledovat tady i tam. Už se tolik nedivím, že firmy tu daň z přidané hodnoty pleskají jak je napadne, nebo jak si to vyložila každá firma po svém. Za pomoc Vám moc děkuji, snad se opravdu správný výsledek dozvíme.

Od: xy
Datum: 05.02.17 12:20

Uvidíme, kolem oběda to tam asi moc nepřibývá, ty odpovědi. Můžete tam případně doplnit další informace ( prostě " odpovědět " )

U námi prováděných stavebních prací vždy v katastru vyhledávám dostupné informace o nemovitosti ( nakonec firma bude případně ten, komu FÚ špatně uplatněnou DPH doměří, že ). Navíc právě DPH na " příslušenství " se během let docela měnilo Ne každý řemeslník to možná tak sleduje? Dodavatelům bych zdůraznila, že jde o stavbu dle §48 , aby svou cen. nabídku upravili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 05.02.17 20:37

zkuste se ještě podívat na tu diskusi a doplnit tam informace , na které se tamní rádci ptají.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.02.17 21:07
avatar

Paní XY, děkuji za upozornění, jste takovéhle zlaté sluníčko *slunce*.

Od: krtek6*
Datum: 05.02.17 12:22

Pokud vám firma dělá něco na klíč...tzn. dělá práci vč. materiálu, tak na vše musí dávat 15% za předpokladu, že se jedná o RD nebo stavbu určenou pro bydlední...na vše ostatní je 21% .. každopádně...je totální blbost dávat část s 15% a část s 21%...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.