Jak se rychle zbavit vybavení bytu?

Od: Datum: 03.02.17 19:07 odpovědí: 14 změna: 09.05.17 00:43

Dobrý den, z rodinných důvodů se musím přestěhovat k mamce, abych se o ní starala a řeším co se svým bytem. Jsem v podnájmu, vše vybavení je mé a potřebuji ho co nejdříve prodat. Nábytek nebyl problém, ale vybavení kuchyně, koupelny atd. je. Většina věcí je ještě nová, nepoužitá, zařídila jsem si ho teprve koncem roku. Zkoušela jsem bazos, annonci, mimibazar, letáky, ale zájemci nejsou (krom podvodníků, kteří chtějí platit přes paypal a nakonec mám nejdřív zaplatit já jim aby mi prý platbu připsali) ani když vše prodávám pod cenou. Máte nápad, ideálně přímo zkušenosti, kde ještě prodávat? Chtěla jsem se zúčastnit bleších trhů, ale prý se tam čeká už od tří od rána a místa jsou hned vyprodaná (ověřeno u více zdrojů) a na to já v téhle zimě nemám. Jsem z Prahy...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.17 19:12
avatar
Bazar
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kykysek
Datum: 03.02.17 19:18

Zkoušela jsem 4 a ani v jednom nádobí, kuchyňské potřeby, poličky, zrcadla a ani mikrovlnku s pračkou nevzali. První 4 prý neberou vůbec a mikrovlnku a pračku až vyprodají ty, co mají.

Datum: 03.02.17 19:17
avatar

Dávejte si inzeráty do Annonce, můžete si jich zadarmo více, jednotlivě do různých rubrik, nebo najednou, že prodáte veškeré nové vybavení.

Mám s Annoncí jenom dobré zkušenosti. Pokud byste musela v bytě uvolnit okamžitě prostory, musíte si sehnat někde zatím volnou garáž a z ní postupně odprodávat. Nebo se nabízejí sklepy, kóje, sklady na uskladnění, kde platíte podle metrů.

Nepočítejte ale moc velký zisk, kdo potřebuje koupit, tak hledá velmi nízkou cenu.

Musíte to zkoušet, každá věc má svého kupce, ale natrefit na sebe.

Nešlo by mamce vylepšit byt? Vyházet její starý nábytek, kousky, věci a místo nich dát ty nové věci?


doplněno 03.02.17 21:57:

Na Annonci je rubrika ,,Zdarma a do 100Kč a Co nikam nepasuje,,. Je tam v poptávce pár inzerátů, že odvezou vybavení bytu, kdo daruje nebo za symbolickou cenu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kykysek
Datum: 03.02.17 19:27

Díky. Annonci zkouším, ale zatím nic moc úspěch, snad přijde. O skladových prostorech jsem uvažovala, ale jsou to další náklady. Ono to s mamkou není jednoduché, po dlouhých domluvách alespoň přistoupila na to, že potřebuje pomoci, že už si se vším neporadí. Ke mně se nastěhovat nechtěla a uznává jen "své" věci a ostatní jsou zbytečnosti. Část věcí samozřejmě beru sebou, ale většina se k ní do bytu ani nevejde a na další dohady už nemám síly. Táhnout dva byty si můžu dovolit jen do konce února, takže se čas krátí.

Datum: 03.02.17 19:46
avatar

Nic ve zlém, celkem mi to je i jedno, jak jste si vše zařídila, ale píšete, že je vše nové, že vybavení, zařízení je z konce roku, ale hned píšete, že jste mamku přemluvila až po dlouhých domluvách, že potřebuje pomoci. Mě se to protiřečí, ale neznám Vás ani situaci, ale prostě jde mi to proti sobě.

Každopádně Vás lituji, likvidovala jsem dvougarsonku, tak vím, že pokud člověk není obchodník, tak plno věcí musí darovat, nebo dát za pakatel. Já jsem darovala lednici a aut. pračku do širšího příbuzenstva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kykysek
Datum: 03.02.17 20:53

Ano, domlouvala jsem jí minulý rok, po všech odmítnutích a ujištěních, že vše zvládá jsem si nově zařídila byt a v lednu mi bylo řečeno, že by pomoc uvítala... málem mě porazilo, to přiznávám. O mé věci ovšem nestojí, takže beru jen zlomek a většiny se snažím zbavit. Bohužel svůj byt dohromady s tím co platím za ní neutáhnu. Ještě pouvažuji o nějakém tom skladu, vybavení nebylo nejlevnější a za pakatel se mi ho zbavovat nechce, doufala jsem, že se mi vrátí alespoň část nákladů.


doplněno 03.02.17 21:01:

větší část nákladů...

Datum: 03.02.17 19:20
avatar

Některé věci vezměte sebou. Mamka už bude mít všechno postarší, za zenitem! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kykysek
Datum: 03.02.17 19:29

To má a o to větší je to humbuk, když to člověk chce vyměnit... prý nové věci stojí za h****.

Datum: 03.02.17 21:12
avatar

pokud to budete chtí rychle prodat budete muset hodně pod cenu

pokud se toho chcete jen zbavit napište na nejbliší výlohu krámu že je to za odvoz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hs
Datum: 03.02.17 21:28
Jestli máte nábytek z Ikea, co zkusit tohle? (nemám s tím ale zlušenosti, zda to již rozjeli https://zpravy.aktualne.cz/ek…604f2e/?redirected=1486153550 ... tady je kdyžtak telefon na zmíněnou pobočku http://m.ikea.com/cz/cs/stores/praha_zlicin/
A na aukro mi přišlo, že tam poptávka celkem je, hlavně když se něco dá od koruny, tak se sesypou zájemci a nakonec vyjde (dle mého) hódně slušná cena (pro prodávajícího).
doplněno 03.02.17 21:31: Tak už jsem k tomu Ikea - odkupu našla info na jejich firemním webu: http://www.druhyzivotnabytku.cz
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.02.17 22:02

Nejlépe se prodává přes Fcb, jsou tam různé skupiny Bazar,, Hledám, koupím, potřebuji a tak podobné, to si tam najdete přes vyhledávač,nejlépe tam zadejte ještě město, kde bydlíte, např. Bazar Jihlava apod. Vložte tam fotky a hlavně dobrou cenu a zájemci budou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.05.17 20:43
Letgo?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: m123
Datum: 08.05.17 22:52

Byla jsem v podobné situaci. Nakonec jsem vše dala na bazos zdarma, včetně skříní, pračky atd... Telefon jsem nestačila zvedat. Když už jsem přišla o prachy, tak mě hřálo to, že jsem udělala dobrý skutek a hodně lidem pomohla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janys79
Datum: 09.05.17 00:43

A co oslovit přímo majitele bytu, třeba by něco odkoupil. Nebo alespoň věděl o někom, komu by se to hodilo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.