Musím platit koncesionářský poplatek?

Od: Datum: 02.02.17 10:38 odpovědí: 11 změna: 03.02.17 09:10

Dobrý den, prosím o radu. Nastěhoval jsem se s rodinou do bytu a nyní budu na sebe přehlašovat elektřinu. Mám samozřejmě televizi, kde signál přijímíám prostřednictvím kabelové sítě místní společnosti. Nicméně nevlastním ani nepoužívám rozhlasový přijmač. Musím platit rozhlasové koncesionářské poplatky? Televizní asi ano protože mám televizor přes kabelovku, ale za rozhlasový přijímač který nemám? díky za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.17 10:50
avatar

V autě rádio nemáte? I z televize je možný poslech rádia.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.02.17 10:51

Ano musíš, protože televizor umožnuje příjem rozhlasu např. v DVB-T.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.02.17 10:52

Z hlediska právního nepochybně ano, leda by televize neměla tuner a kabelovka neposkytovala rozhlas, to že fyzicky neposloucháte není rozhodující. A co takové autorádio, počítač s tunerem?

Co vše je považováno za rozhlasový přijímač?
Za rozhlasový přijímač se ve smyslu § 2 odst. 1 zákona 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích považuje zařízení technicky způsobilé k individuálně volitelné reprodukci rozhlasového vysílání, je-li šířeno prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů. Tedy rádio, radiobudík, autorádio, mini/mikro věž, počítač/notebook s FM/DVB-T tunerem, televize se set-top-boxem nebo tunerem pro příjem digitálního vysílání DVB-T/S/C nebo televize s příjmem programů kabelové TV, pokud tyto umožňují příjem rozhlasové vysílání.

Pramen: https://zis-ext.rozhlas.cz/pagesfo/faqfo.aspx#4

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mkat®
Datum: 02.02.17 10:52
avatar

V dnešnej dobe človek aj zapochybuje že nevlastníte žiaden rádiopríjmač.Keď sa dá príjmať rozhlasové vysielanie skoro v každom mobile ,na PC či tablete alebo aj na MP3 prehrávačoch.,a iných zariadeniach.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.17 12:58

Národní sport, kde se dá tak se kroutit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.17 13:36
avatar

Pane čecháčku, zase na druhou stranu proč platit za něco, co nepoužívám? Jedna věc je podvádět, něco používat a neplatit za to, druhá věc něco nepoužívat a přesto platit?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.02.17 13:57
avatar

Vzpomeňte, že na poli placení polatků zde již byly nápady, že kam vedou dráty, tam se budou automaticky vybírat poplatky za TV+R bez pardónu. A mám dojem, že občas jsou akce na podchycení černých posluchačů, kdy všechny neplatící domácnosti jsou kontaktovány a požádány o přihlášení, nebo uvedení vysvětlení, proč neplatí. Kdo nebude reagovat, tak je mu pohrozeno soudním řízením.

Za to, co předvádí ČT, by měli občas platit oni nám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.17 08:40
avatar

Neumim si predstavit, jak by nekomu dokazali, ze ma doma televizi. Do baraku nebo bytu je poustet nemusite.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.17 09:10

I přes to, že si to nedokážeš představit, tak podali žalobu na desítky tisíc lidí. :)

Zákon je totiž napsán tak, že na člověka, který má "elektroměr" je pohlíženo jako na povinného plátce. Jen když prokáže, že díky nějaké výluce v zákonu nemusí platit, tak je osvobozen. Teda aspoň soudy i takto rozhodují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 02.02.17 13:50

běž se podívat vedle do Rakous, jaký je tam boj proti ORF Gebühr (GIS), silný odpor proti placení a neustálému zvyšování poplatku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.17 14:08

Pánové si vymysleli zákon.Musíte.I kdyby jste neměl rádio,tak vám klepnou,že přes televizi,nebo mobil.Tak to je i s televizním poplatkem.I kdyby jste ji mněl ve sklepě,nebo ji vyhodil do kontejnéru,tak aby jste se jí zbavil,požadují potvrzení o ekologickém zrušení.A i když byjste ho mněli,tak Vám klepnou,že se dívate na starém.Tak si to páni ministři vymysleli.!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.