Kamenné obklady v obývačce

Od: Datum: 01.02.17 19:44 odpovědí: 5 změna: 03.02.17 19:52

dobrý den,

možná blbý dotaz...máte někdo zkušenosti s lepením (příodních) kamenných obkladů na stěny obývacího pokoje? Jde mi o ty, co se například prodávají v Hornbachu...Přemýšlím to udělat svépomocí a před tím začínám sbírat informace. Napadá mne několik dotazů:

a) Je nutné udělat nějdříve stěrku? Naše stěna se nedrolí ale máme tam ještě původní omítku plus částěčně zaděláno maltou. Jinýmy slovy, musí být dotyčná stoprocentně rovná?
b) Jaké lepidlo použít? Ano vím, že mi poradní v obchodě, ale chtěl bych slyšet více názorů...
c) Dáte mi nějaké tipy či triky čeho se vyvarovat, apod.?

Děkuji,

jirikoo


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.17 21:02
avatar

Dobrý večer, když jsem lepil přírodní kámen, postupoval jsem takto. Pokud je tam něco špatně, nekamenujte mě.

Zeď poklepem zda není dutá, místa která byla, oklepat a nahodit novou omítku, pak penetrák a lepit flexibilem. Dodnes drží a není problém. lepil jsem cca 30-40 m 2 . Udělal jsem si rovinu vodní váhou, nalepil u země první řadu, nechal zatvrdnout a pak jsem lepil vždy po 5 řadách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.17 14:36
avatar

Kamenné vlýsky také nebývají absolutně rovné.Zeď bude určitě nutné napenetrovat,nechat penetraci uschnout a pak zkontrolovat rovinnost,pokud nejsou rozdíly větší,jako 5 mm,to se dá srovnat tloušťkou lepidla,větší křivost vyrovnáme jen lepidlem,srovnáme pravítkem a po zaschnutí normálně lepíme.Jen je potřeba neustále kontrolovat vodorovnost jednotlivých řad,pokud je plocha větší.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.17 20:11
avatar

Jen bych ještě poznamenal,že by se měla "sjet" hrana .( zadní ) Doufám,že si rozumíme.Nevím,jak to vyjádřít.Protože pak vznikají mezery mezi jednotlivýma kamenama.Je to vlastně otřep z formy.Já to nevěděl a mám sem tam menší dírku,Ale mám to ,jako takový sokl ,takže to je vidět jen ,když se sehnu.Takže to nevadí.Ještě se to přetírá nějakým bordelem,penetrací.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.17 18:42
avatar

Ale tazatel se ptal na přírodní obklad, tam žádný otřep z formy není...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.17 19:52
avatar

A)ne nemusí se dělat stěrka.maximálně oškrabat výmalba a max napenetrovat.100% rovinnost nikdy nedocílíte,záleží jak moc je ne-rovná,pokud je v normě (měřeno 2m hoblovanou latí max metera 2mm , norma kterou jsem se kdysi učil) pak nerovnat ,větší srovnat.

B) lepidlo na lepení obkladů (např http://www.levnestavebniny.cz…tmel-webertherm-klasik-.3094/ nebo http://www.levnestavebniny.cz…-tmel-weberset-special-.3094/ nebo vyberte třeba zde http://www.mlensky.cz/view/stavebni-lepidla

C)pokud neumíte,vezměte si na to raději odborníka-obkladače.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.