Neutralizace pachu z kondenzátu komína

Od: Datum: 31.01.17 12:12 odpovědí: 1 změna: 31.01.17 12:35

Když jsem po několika letech kontinuálně topil dřevem i přes noc, jinak nechávám kotel v noci vyhasnout, se mi opět jako kdysi objevila kondenzace nahoře v komínu a prosákla mezi cihlami až do omítky těsně pod střechou. Jak lze efektivně neutralizovat tento kondenzát, který páchne?

Jak lze šikovně upravit komín, aby k tomuto jevu nedocházelo? V kotli spaluji dokonale suché dřevo, kotel topí v težimu min. 65-75 st.C a více, protože otopnou vodu rozvádí termostat a vlastní kotel nedehtuje. Komín je cihlový, 14 m vysoký, sopuch má profil min 15x15 cm. Na půdě pod střechou má cca 5 m a nad střechou 1 m. Kovovou vložku v celé délce bych nerad realizoval.

Dík za každou dobrou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.01.17 12:35
avatar

Kompletně vyvložkovat. Nehrozí jen to, že dehet prosakuje komínem, ale je zde vcelku velké riziko požáru.Jinak dehet prosakuje pod střechou díky rozdílu teploty komína uvnitř a vně domu, tedy těsně nad střechou a stékáním se dostává právě do míst, kde prosakuje. I profil komína není pro kotel dostatečný.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.