Oprava balkónů

Od: Datum: 30.01.17 18:08 odpovědí: 4 změna: 31.01.17 17:54

Dobrý den,

v bytovém domě ve správě SVJ je potřeba opravit balkony.Je možné je opravit z fondu oprav nebo si musí opravu hradit majitelé bytů ze svého? Ne každý byt má balkon (je jich menšina).

Jak tento problém vyřešit? Dá se někde zjistit, zda balkon je součástí domu a dá se na opravu uplatnit finance z fondu oprav?

Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 18:24
avatar

Je to jen na vás jak se mezi sebou domluvíte, jde o to o jakou optavu balkonu se jdená. Zábradlí či přední stěna je součástí fasády a tedy společná, jde o balkon nebo lodžii? Balkon patří do fasády celý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 18:25

Dcera i známí to měli tak, že balkon je součást domu a šlo to z fondu oprav.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 20:00
avatar

Jen tak mimo soutěž. Osobně bych ,teda poku nemají všechny byty balkon byl proti tomu aby to šlo z fondu pže by museli platit i ti co balkon nemají!

A ještě pro upřesnění-balkon LAICKY a jednoduše-vystupuje u obrysu domu ,kdežto lodžie ja zauštěna dovnitř!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 17:54
avatar

Pokud je celý dům v osobním vlastnictví,pak je potřeba se podívat do stanov.Ty by měly v letošním roce být novelizovány podle občanského zákonníku a mělo by tam být i to,jaký je rozsah povinností vlastníků bytů.Ale rozhodně pokud ohrožuje stav balkonů bezpečnost obyvatel nebo okolí,asi se to neobejde bez zásahu společenství a tudíž se bude muset sáhnout do fondu oprav.Stejně je to u vnitřních schodišť,sklepů a výtahu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.