Přestavba kotle na automat

Od: Datum: 13.11.12 11:37 odpovědí: 2 změna: 13.11.12 17:00

V neděli jsem v televizi, v pořadu Receptář, viděla přestavbu kotle na automatický pomocí přídavného zařízení, takže se v něm potom dalo spalovat jak dřevo tak uhlí ořech, peletky , štěpky do 3 centimetrů atd.. Velice se podle pořadu zlepšil komfort topení. Před rokem jsme koupili kotel KOVOTHERM 22 /teplovodní kotel, 23kW pro ústřední vytápění na tuhá paliva/ výrobce G-TEAM,a.s. Plzeňské strojírny Vochov. Nevím zda lze přestavět právě tento typ kotle a zda je vůbec perspektivní do něčeho takového investovat. U přestavby se mi líbí hlavně to, že v kotli se dá topit i kusové dřevo, což nevím, jestli je možné u standartních automatických kotlů. Prosím, jestliže máte k tomuto tématu jakékoliv poznatky, poraďte mi. Předem děkuji za všechny rady. Julie .

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.12 16:46

Úprava by byla v tom,že by u vašeho kotle odstranili plechové dno ,kotel by zvedli (pokud to bude potřeba)a pod kotel by se instalovala popelníková vložka do které je nasunut šnekový motorový podavač s hořákem .Pak vedle kotle budete mít na tom šnekovém podavači ještě umístěnou násypku.V kotli by mělo jít topit i v původní násypce třeba dřevem.Jestli se to vyplatí nevím,poptejte firmu v okolí která se přestavbám věnuje a nechte si zpracovat cen.nabídku.

Datum: 13.11.12 17:00

jde o to aby kotel měl také činost,přestavět se dá vše ale s jakým výsledkem,hlavně kotel musí být utěsněn protože pak je přetlakový-ventilátor vám tam žene pod tlakem vzduch a kouřilo by to.

a například takové přestavby litináků odsuzuji,topíte do komína,lidi se snaží to brzdit všeljakými plechy přivíráním klapek do komína.

osobně jsem ho měl sezonu a šel a nakonec jsem koupil originál automat na uhlí a pelety-jak k tomu čuchnete na dřevo si ani nevzpomenete-je to práce,takhle jdu do kotelny 1x za 4 dny,čistění provádím 1x2-3měsíce.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.