Příjezdová cesta

Od: Datum: 27.01.17 21:07 odpovědí: 3 změna: 27.01.17 22:23
Dobrý den , mám dotaz a snad mi tady poradite. Jelikož na našem městském úřadě jsou některé paničky příšerné. Chceme stavět na pozemku mých rodičů . Respektive na druhém pozemku hned za nimi , ale nemáme příjezdovou cestu . Podle územního plánu je vymezeno místo na příjezdovou cestu vedle příkopy která je vedena jako vodní tok . Přičemž když je to.vodni tok, údajně může být cesta nejblíž asi 6 metrů od něj . Což na mapě územního plánu tak nevypadá . Ale o co mi jde? Ta část pozemku patří sousedovi a já chci vědět co a jak máme udělat proto aby jsme z toho mohli udělat tu příjezdovou cestu . Jelikož jsme.mladi a neznámé nikoho kdo by nám.mohl poradit , tak jsem.zvolila tuto cestu. A prosím pokud je to možné odpovědět na uvedený email . Strašně moc děkuji předem za odpověď a ještě prosím napsat radu trošku srozumitelně . Ještě jednou moc děkuji.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.17 21:26

Nejlepší bude, když si potřebnou část pozemku od souseda koupíš. Těžko ti nechá udělat cestu na svém pozemku.

Ohodnoceno: 0x

Od: makinka
Datum: 27.01.17 21:36
No ono to je sice jeho pozemek ale nejde přes pozemek kde bydlí tohle je trošku dál a hned podél té příkopy . Ok já odkoupim tu potřebnou cast a co potom. Kam musím jít aby mi schválili tu cestu? Já vím asi se podle vás ptám úplně hloupě , ale opravdu se v tom neorientujeme . A mám strašně moc otázek a nema mi kdo poradit co a jak
Datum: 27.01.17 22:23

Aby měl kdo co schválit, musí to napřed být tvoje. takže jako první kouknout do katastru, odkud kam je pozemek, co chceš koupit, pokud to je jinak, tak se domluvit se sousedem, at to nechá geodetem zaměřit, po zaměření můžeš se sousedem vstoupit do jednání o odkupu a až se domluvíte a podepíšete smlouvu, tak se to zapíše do katastru, pokud tedy katastr nezjistí žádný problém, do měsíce to bude zapsáno. Když zítra začneš, možná to na vánoce bude tvoje.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.