Dveře dřou o podlahu

Od: Datum: 27.01.17 20:13 odpovědí: 18 změna: 28.01.17 15:28

Koupil jsem si nové interiérové dveře, klasika z Polska, dřevotříska, a to na stávající staré plechové zárubně. Problém je, že když dveře pověsím na panty, tak mně dřou lehce ale přece o zem. Co s tím? Slyšel jsem, že jsou nějaké kovové kroužky, které se nasadí na samčí pant, ten ve výsledku nadzvedne dveře a tím samozřejmě dveře nebudou dřít. Nevíte někdo, kde to sehnat, aby to bylo pěkně nanormované svými rozměry?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: klus
Datum: 27.01.17 20:18

Stačí obyčejná podložka ke šroubkům.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.01.17 20:44
avatar

Nestačí, neb se nevejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 09:28
Ale vejde. Lehkým poklepáním docílíme výsledku . Moje zkušenost staré zárubně + nové dveře, vrchní pant dveří hlouběji provrtat, spodní lehce uříznout a provrtat, prostřední úplně vyndat. Na zárubních podložku a je to OK. Příště už jen nové zárubně a nové dveře
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 20:18
avatar

V železářství a nebo v nějakým obchodě s kováním to mívají, podložky pod panty. Ale běžně stačí normální pérový podložky.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: hoststary
Datum: 27.01.17 20:24

jak píše jenyk:koupit podložky, kroužky pod panty /závěsy dveří/ například https://www.idama.cz/produkty…-pod-zaves-10-mm-detail-39257 Vyrábějí se s různým průměrem, například https://www.idama.cz/produkty-prislusenstvi-k-pantum-7915 , chce to změřit, jaké panty máte vy.

Na obrázku na https://www.eben-kovani.cz/po…dlozka-pod-dverni-pant-p8540/ je vidět, že je to speciální kroužek, nemá kruhový profil, ale je plochý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: willy
Datum: 27.01.17 20:27

Ano, presne tak. Perovky jsou na toto maximalne vhodne. Halirova zalezitost ;)

Treba: http://www.fastek.cz/c-podlozky?vp-page=3

Ne ten vejir, ale klasicka pulena. Je na vyber z mnoha variant.. A je opravdu pevna. Zadne specialni prodrazene krouzky .. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isteron
Datum: 27.01.17 20:22

Podložky dostať v železiarstve, ovšem musíte mať potrebnú vôlu a ja na hornej hrane verají. Keď už dáte krídla dverí dolu,

nebude lepšie zo spodnej hrany dverí niečo dreva ubrať? Možno to bude ľahšie, ak sa jedná o drevo alebo preglejka, papundekel. Dá sa to rašpľou alebo úzkym hoblíkom.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 20:25
avatar
Obyčejná podložka ke šroubům se tam nemusí vejít!
Více možností : ohnout okolo čepu pantu (na zarubni) hřebík, nebo tvrdší drát.
Většinou natočím několik závitů 2mm drátu na příslušnou kulatinu a potom tu "pružinu" po délce rozříznu pilou. Rozpadne se na jednotlivé kroužky - podložky.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.01.17 21:03
avatar

Zdravím.!

Přesně tak. Nebo odříznout kousek spodku dveří. Buď maflem, nebo přímočarkou.

Maflem je to rovnější.

Pak zabrousit, přetmelit, natřít...

Hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 21:09

než dáte podložky, tak se podívejte, jestli máte vůli na vrchní straně dveří, aby bylo kam zvedat

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 28.01.17 09:33
avatar

nenechte se strašit a do pantů vložte normální podložky pod šrouby, můžou to být i pérovky. Koupíte je v každém železářství se spojovacím materiálem.


doplněno 28.01.17 10:00:

Skočte do železářství a řekněte, že chcete pérovky pro desítky šrouby. Namázněte je vazelinou (nebo niveou nebo něčím podobným co najdete doma) vložte do pantů a nasaďte dveře. Přesně toto jsem udělal už aspoň dvacetkrát a nepamatuji, že by podložkami nadzvednuté dveře narážely na horní futro.

Jestli vám dveře lehce dřou o podlahu, pak stačí přidat sotva pár milimetrů a problém je vyřešený. Seřezávání odspodu je nesmysl, protože pár milimetrů neuřežete. Musel byste ubrat plus minus centimetr a pak byste měl pode dveřmi fuk.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 09:44

Figurek, to není strašení, to je holý fakt nedávno ověřený u mě doma ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 09:47

lepím do pantů vazelinou kuličky z ložisek,zvednou dveře a nevržou...k zařezání - vozím je ke stolaři,chce dvacku za kus,čistý řez,lepší,než maflem anebo pilou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 09:53
avatar

Z praxe:Pérovky používám nejraději.Pokud se nasadí souhlasně,vytvoří v pantu klínek,který umožňuje samozavírání.Položeny opačně zase dveře samy otvírají.Ale ta kulička uvnitř pantu také není špatný nápad.Dveře se volně a bez drhnutí zavírají a otvírají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.01.17 11:40
avatar

Jabraka - "Položeny opačně zase dveře samy otvírají"
Nic ve zlém, ale pérové podložky tvoří v podstatě levotočivý závit. A je úplně jedno, jak je nasadím. Ať dělám, co dělám, ten závit zůstává pořád levotočivý. I když je obrátím o 180 stupňů.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ben®
Datum: 28.01.17 09:58
avatar

Dobrý den, zatím nikdo nenapsal jednoduchou radu, která funguje na lehké dření dveří o podlahu, které popisujete. Otevřete částečně dveře, pod ně na začátku podsunete smirkové plátno s hrubým zrnem (zrnem nahoru) a nejdříve silou (později už lehce) potáhnete plátno na konec dveří až k pantům. Toto opakujete tam a zase zpět až přestanou dveře dřít o podlahu. Tento způsob lze použít i tam, kde se dostane pod dveře časem špína nebo chlupy ze psa. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.17 12:30
avatar

Člověk by skoro nevěřil, jakých rad se dočká u takový banality, jako jsou drhnoucí dveře o podlahu.

Ještě jsem neviděl dveře, který by nešly podložit alespon jednou podložkou. Dvě už někdy nedají, protože to nedá už nahoře.

Řezat dveře přímočarkou je akt naprostého zoufalství. Když už, tak maflem, ještě lépe ponorkou, nebo je elektrickým hoblíkem jednou přejet, ale to se musí napřed kousek z jedný strany najet a teprve potom to vzít po celých dveřích z druhý strany.

Proč tam naklepávat normální podložku, když pérovka je úplně akorát. Nakonec jsem se i dočkal tvrzení, že pérovka sama dveře dovírá a při otočení je zavíra. *zed* Bohužel od rádce, od něhož bych to rozhodně nečekal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 15:28
avatar

Pérovku na panty na futrech, nasadit dveře a zkusit ... pokud dřou dole, tak nahoře musí kousek chybět ..

Tu podložku pod panty seženete snad v každém hobbymarketu .. Stojí do 5kč .. je to v podstatě klasická podložka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.