Povinnosti vlastnictví RD

Od: Datum: 27.01.17 14:20 odpovědí: 3 změna: 27.01.17 15:45

Dobrý den, které poplatky a každoroční povinnosti je potřeba plnit v případě vlastnictví rodinného domu?

Pokud je dům dlouhodobě neobydlený, jak je možné snížit nutnost tam dojíždět bez odhlášení odběrného místa? Děkuji za zkušenosti.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.01.17 15:06
avatar

Dobrý den, jenom obecně - přihlásit se na F.Ú. k dani z nemovitostí (do konce ledna) a tu potom každý rok platit (do konce května). Přihlásit si na sebe energie (voda, plyn, elektřina), dohodnout si udržovací zálohy (např. 100,- Kč měsíčně) a platit třeba přes SIPO. Na radnici si zjistit, jestli budete platit za odpad. Všude nahlašovat také korespondeční (zasílací) adresu do místa, kde přebíráte poštu (skutečně bydlíte). Na domě mít schránku s cedulkou, že odmítáte vhazování reklam. No, jednou za rok by měla být revize komínů. A občas se zajet na RD podívat, vybrat schránku, vyvětrat, vyhnat myši apod. Zdravím!


doplněno 27.01.17 15:49:

postcd - povinnosti splnit musíte a vše ostatní je Vaše volba, ale není to povinnost.

Ohodnoceno: 6x
 
Od: vilik
Datum: 27.01.17 15:18
Povinné jsou poplatek za odpady, daň z nemovitosti. To vyřídíte poštou a telefonem.
Kdo má sjednáno pojištění nemovitosti nebo domácnosti, platí ještě to.
Nepovinné, ale logické je placení elektřiny a případně plynu a vody. Vodu zabezpečte hlavně před zimou, aby nezmrzla a nepopraskaly trubky. Buď vypuštěním nebo temperováním(a následnou kontrolou).
Z povinností majitele domu, které mohou vyžadovat osobní návštěvy, se přidává zabezpečení nemožnosti ohrožení cizích osob a majetku padajícím sněhem a ledem ze střech.
Ze sousedských vztahů hlavně sekání pozemku a údržba stromů a keřů.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.01.17 15:45
avatar

Když tam nikdo nebude bydlet, tak si na obecním úřadě nahlašte svoji dosílací adresu a požádejte o zasílání městského časopisu, abyste byl v obraze, co se v obci děje. Jinak se lze o všem dočíst na internetových stránkách města. Též požádejte o snížení poplatku za odpad, jako u objektu k rekreaci.

Vřele bych doporučila s jedním ze sousedů navázat dobrý vztah. Tento člověk by Vám pravidelně kontroloval objekt, schránku, byl s Vámi v pravidelném kontaktu, že je vše v pořádku, nebo naopak, co je potřeba udělat, zařídit. Za domluvenou odměnu by nemusel být problém. A když byste se s ním znal velice dobře, můžete mu svěřit i klíče, pokud nemáte v domku nic drahého a soukromého, to je na Vašem uvážení. Též by vlastně i pohlídal stavy vodoměru, elektroměru, plynoměru. Odečet u něj, by automaticky navazoval na Váš, s tím, že Vy tam nebudete mít žádný odběr.

Jednou za určitý časový úsek se provádí výměna výše uvedených měřidel, takže i tady je dobré mít někoho, na koho se budete moci spolehnout. Ale pokud si nahlásíte korespondenční adresu, tak dodavatelé Vás budou kontaktovat, ale jak víme, někdy to nezafunguje.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.