Jaky plynovy kotel

Od: Datum: 26.01.17 20:19 odpovědí: 5 změna: 27.01.17 12:33

Chtěl bych se zeptat jaky plynovy kotel na vytopení šesti místnosti plus ohřev vody.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.17 20:24
avatar
Plynový kotel takový, jehož výrobce má v dosahu servis.
Výkon kotle ze zadání "6 místností" lze určit jen pomocí věštkyně s křišťálovou koulí. Nicméně pokud se jedná o místnosti v běžném rodinném domku standardní velikosti, potom by bohatě měl stačit výkon do 12 kW (za předpokladu, že teplá voda se bude připravovat v nepřímovyhřívaném zásobníku pod kotlem.
doplněno 27.01.17 11:10:

P.S. stacionární zásobník je nutný v případě, že výkon kotle bude méně než 24kW (v extrémním případě 18kW).

24kW samozřejmě teplou vodu bez problémů ohřeje, ale jeho výkon je pro topení zbytečně předimenzovaný. Průtokový ohřev TV je také méně komfortní než ohřev vody v zásobníku.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 27.01.17 10:15

Pokud je dost místa, tak doporučuji stacionární plynový kotel a za ten nepřímo vyhřívaný zásobník teplé vody se také přimlouvám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 11:03
avatar

Tenhle kotel má max výkon 23 kW. To je výkon, který by vám měl bohatě stačit současně na vytápění i na ohřev vody. Nenechte se oblbnout řečmi o potřebě zásobníku TUV pod kotlem. Není nutný.

http://www.topeninejlevneji.c…e-ucinnym-cerpadlem-span.html


doplněno 27.01.17 11:30:

zásobník má smysl v případě více odběrů z více míst současně. Například kdybyste měl doma dvě kuchyně, tři koupelny a čtyři ženské, pak je zásobník namístě.

Vy ale asi máte trochu větší byt nebo jednobytový domek, s jednou baterií v kuchyni a dvěmi v koupelně. Pak zásobník nepotřebujete. Není nutný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 12:18

Zásobník má smysl vždy. Nejde o to jestli ho potřebuje, ale o komfort a také životnost a spotřebu kotle.

Při každém umytí rukou se musí ohřát spousty věcí okolo, než začne téci teplá voda. U zásobníku se toto nahřívá pouze jednou pro celý zásobník.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 12:33
avatar

můžete upřesnit, jaké spousty věcí okolo se musí ohřát? Vodu přece pustíte tak jako tak do stejných trubek, obvykle PET, ne? No a co se týká účinnosti a spotřeby kotle. Kotel má nejvyšší účinnost, když hoří stále a rovnoměrně, zatížený optimálním provozním výkonem. Tuto podmínku váš zásobník nesplňuje a nikdy nesplní. Účinnost tak bude možná o něco lepší, ale o hodně málo. Proti tomu stojí větší cena, více zabraného místa, více prvků a s nimi i dražší servis. Spočítáno se vším všudy, na takové "úspoře" necháte gatě. :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.