Oprava žaluzií

Od: Datum: 26.01.17 17:57 odpovědí: 16 změna: 31.03.17 11:47

Přetrhlo se mi lanko u žaluzie, chci protáhnout nové. Moje otázky:

- jak se dostanu "na konec" lanka? - dole je takový "špunt", tam je mi to jasné, ale nahoře ta obdélníková krytka zlehka nijak nejde a nerada bych ji urvala. Kterým směrem a jak vyndat?

- a kde se dá pořídit lanko nové? Žádné OBI apod. prodejny tu bohužel nemáme, jsme maloměsto.

Pokud si pozvu opraváře, zaplatím ještě navíc dopravu tam a zpět :(.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.17 18:03

stokrát se to tu probíralo,vpravo nahoře je tlačítko hledat,tam napište oprava žaluzie a čtěte. díly u nás prodávají prodejny řempo,kutilské prodejny a firmy,které montují okna a žaluzie.

doplněno 26.01.17 18:05:

ta krytka má nahoře a dole zoubky,chce to odpáčit. rádo se to láme...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.01.17 18:35

To se moc omlouvám, já tu ani 100 x nebyla...

A o tu krytku mi právě jde, abych něco neulomila. Jak odpáčit, to mi taky poradíte? Myslím kterým směrem, zkoušela jsem vysunout, atd., nejde :(

Datum: 26.01.17 18:06

Není to tak dávno, co se to tady řešilo i s videem http://www.poradte.cz/volna-d…e/23356-opraveni-zaluzie.html

Datum: 26.01.17 18:33

Děkuju z odkaz, ale to, co potřebuju - dostat se k vnitřku - na videu není :(

Datum: 26.01.17 18:58

Já jsem to opravovala v práci.Měla jsem strach,že to polámu,tak jsem odšroubovala žaluzii,povysunula bok s řetízkem,dala nový a celé opačným postupem namontovala zpět.Vyměnila jsem tímto způsobem několik utrhnutých řetízků.mamina

Od: lada®
Datum: 26.01.17 19:03

Zdravím. Chtělo by to fotku. Konstrukce jsou různé.

Datum: 26.01.17 20:27

Konstrukce stejná jako tady:

A já potřebuju vědět, jak sundat tu krytku (čas cca 6.15), abych ji nezničila. Posunout - zmáčknout(kde?) atd.

Je m i jasné, že jak ulomím nějaký caplík, budu shánět jinou.

A musí se odšroubovat pak celá žaluzie?

Datum: 26.01.17 20:16

My máme ten "špuntík" njen zastrčený, mělo by to jít nožem, kleštěmi? Pokud nemáte jiný princip.

Datum: 26.01.17 20:37

Špuntík je dole, ten umím. Nevím, jak sundat krytku nahoře :(

Datum: 26.01.17 20:56

aknelka,v práci po odmontování vrchní části žaluzie se část z řetízkem tahem vysunula a teprve pak jsem vložila nový řetízek.mamina

doplněno 26.01.17 23:03:

Krytku normálně vyloupněte,když myju okna,tak mi občas vypadne a znovu ji jen nasadím.Nebojte se toho:)

Od: zaluzie
Datum: 26.01.17 20:45

ještě štěstí,že mám doma manželku,která ty žaluzie vyrábí a tak máme náhradních dílů dost.Třeba novej ,,stromeček,, tak to je na sundání celé žaluzie,pověsit na zeď a spustit a i tak to jde opravit doma.Šňůrky nebo řetízky je hračka.Jen se člověk nesmí bát těch plastů - Pokud praskne jen ,,ťapka,, tak zalepím.Když ten kryt praskne vejpůl,tak dám novej.Stojí to případně pár korun ve výrobně žaluzií.Když tu žaluzii vytáhnete úplně nahoru a odháknete,tak ji můžete do té výrobny donést a oni vám tam tu šňůrku dají novou za pár minut.Jaký máte typ té žaluzie? Foto?

Datum: 26.01.17 21:07

Žaluzie mám toho typu, jak jsem dávala video - viz výše, nebo tady:

. Pán tam v 6.15 dává tu krytku, kterou neumím sundat, vlastně se hlavně bojím, abych ji neulomila.

Výrobnu v místě bydliště také nemám. Není to na pár minut, bohužel.

Všude totiž ukazují, jak se montuje, ne demontuje, případně výměna - ale už to ukazují na sundané žaluzii.

Od: zaluzie
Datum: 26.01.17 23:18

Jestli máte tento typ( podle videa),tak se toho nebojte.Ale to pak máte ,,řetízkové,, a ne na silon/lanko apod.Celej tento mechanizmus se dá koupit už hotovej a pak ho jen prodíte.Opravovat jen ten ,,řetízek, nebo ho napravovat je hloupost a na chvilku a pak to stejně budete měnit znovu.aknelko: dejte foto té vaší žaluzie.Video má ,,řetízek,, a vy píšete o lanku.Tzv. lanko( tlustej ,,vlasec,,) máme na boku žaluzií aby drželi žaluzky při spouštění a vytahování u střešních oken,která jsou v úhlu nějakých x stupňů vůči podlaze a zdi.Takže řetízek,,,šňůru,, nebo lanko? Mobilem to polámané i s tím ,,lankem,,vyfoťte a dejte sem o co se vlastně jedná.Ta oprava není těžká,ale dodejte trochu víc info. co vlastně máte polámané.A nemáte tam ne lanko,ale pásek? Proto raději to foto všeho možného.Sehnat díly a opravit se dá skoro všechno.Jestli tam fakt máte řetízek jako na tom videu,tak packa je nahoře a dole,ale spravovat ho nebo nějak nastavovat je promiňte hloupost.Dejte novej.Píšete dole je ,,špunt,,. To jsou zase žaluzky na provázek.Nemáte na boku okna ,,táhlo,, na sklápění lamel?

Datum: 27.01.17 15:43

Přetržené je opravdu jen to lanko, ale na 2 oknech :(

Myslím, že podle videa by se dalo vyměnit. Jenom: kde ho koupit, a zda/jak demontovat žaluzie.

Od: jituh
Datum: 30.03.17 17:50

Také teď sháním informace o opravě, strhal se mi řetízek, ten jsem koupila v domácích potřebách i sponky na spojení, při manipulaci s žaluziemi se mi přetrhlo lanko, prvně na jedné straně, pak i na druhé, lanko se kupuje v rybářských potřebách, to se mi podařilo podle videa opravit, ale teď řeším problém se stahováním a spouštěním žaluzie. Asi to vzniklo tím, že se mi žaluzie rozjela, jak se mi přetrhlo lanko. Nyní mi při vytažení jedna strana visí a nedotáhne se nahoru a obráceně žaluzie jde spustit jen do třičtvrtě okna a zase se jedna strana začne natáčet nahoru, kdežto druhá ne. Zjistila jsem, že to pravděpodobně dělá proužek látkové pásky, který se natáčí z obou stran na kolečka.Já bych potřebovala poradit, jestli mechanismus na natáčení se může z lišty nějak vytáhnout a přetočit, případně kde tuto látkovou pásku koupit a vyměnit. Ve spodní části, už je dost roztřepená. Díky za rady.

Datum: 31.03.17 11:47

Kdopak ví, jestli žaluzie tazatelka opravila sama. Já si myslím, že po delší době únavou materiálu se části z umělých hmot opotřebují a zůstanou jen podivné a nehezké proužky kovu.;) Je potřeba zavolat firmu, která umělohmoté části vymění anebo nainstaluje žaluzie nové.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.