Myčka 45 cm nebo mytí v dřezu?

Od: Datum: 26.01.17 17:37 odpovědí: 26 změna: 29.01.17 13:17
avatar

Zdravím, řešíme se ženou dilema - Ikea má v akci svoji 45 cm širokou myčku. A protože budeme teď budovat svoji novou kuchyni, pořád přemýšlíme, zda myčku ano či ne. Vzhledem k dispozicím kuchyně máme pouze 2 možnosti - buď myčku šířky 45 cm nebo myčku žádnou. Dřez máme už koupený velký. Jsme mlaďoši s se (skoro) 2 mrňaty. Ani jeden z nás jsme nikdy myčku neměl a nijak zvlášť jsme po ní nikdy netoužili. Poradíte? Moc díky:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bdbsn
Datum: 26.01.17 17:41
Pokud můžu doporučit v kuchyni bych na ni místo udělal a mycku rozhodne koupil.Ono voda a elektřina vyjde na stehno mam chvilku mycku 45 cm vestavnou a nevěřil bych kolik casu můžu strávit nad něčím jiným.za me rozhodne mycku dneska už mají spotřebu cca 10 litru což nic není a vleze se tam taky hodně :)pokud mate otázky se ptejte
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 17:42

Myčku ano, ano, ano... bez diskuze.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: eilly
Datum: 26.01.17 18:01

Mycku v zadnem pripade. Samozrejme ze ti, kteri se nechali opit rohlikem a maji to doma, nereknou "ja pitomec, ktery neumim pocitat jsem to koupil a doma ji mam" ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 18:02
avatar

a co se na tom má počítat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 09:40
avatar
Podle průzkumů mezi hospodyňkama v celé Evropě vychází,že by se ženský rači vzdaly automatky než myčky (Kdyby nedej Bože musely) ve chvíli kdy už jsou zvyklé obě zařízení používat. Takže podle tebe jsou tím pádem všichni totální idioti
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 17:47
avatar

Taky mám doma 45cm širokou myčku - dostačuje, jen se musí umývat častěji než třeba s větší do které se toho vejde logicky více ...

Je to jeb o pohodlí ... nemám čas na to, umývat nádobý, tak jej prostě strčím do myčky ta jej umyje a já jen vyskládám - záleží jestli je pro vás cenější čas nebo peníze ...

O spotřebě myčky se nemá cenu v dnešní době bavit .. to zná asi každý kolik vody proteče při mytí nádobý a kolik spotřebuje myčka .. že ikdyž připočítáme k vodě tu spotřebovanou elektřinu tak je na tom nesrovnatelně lépe než když myjeme v ruce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 26.01.17 17:54
avatar

Dejte na dobře míněné rady a myčku si určitě pořiďte, budete si to chválit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 17:56
avatar

Já jsem sama, mám dvě dcery. Jedna domácnost 2+2děti a jedna domácnost 2 dospělí. Všichni máme myčku 45 cm širokou, ale každá je od jiné značky. Spokojeni jsme všichni. Každá domácnost myje jinak často. A všichni si pochvalujeme. Neměnili bychom.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 18:07
avatar

Také mám 45 cm a velká spokojenost. Já mám "Beko". Nechápu jak může někdo napsat myčku ne a ještě k tomu podotknout že ti co ji mají jsou pitomci. Ale je to nepřihlášený uživatel a ten si může "kecat pentli" podle libosti. Nebo je pitomec sám a neumí počítat ani do deseti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 18:08
avatar

Myčku rozhodně ano, jak ji jednou budete mít, nebudete chápat, proč jsete ji neměli dříve.

Je to veliký pomocník a úspora je nezanedbatelná. Dala bych metál tomu kdo ji vymyslel*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 18:09
avatar

Já na myčku 45 cm slýchám jen nadávky, že je malá, ale rozhodně ne, že překáží. Osobně jsem myčku (60cm pro dva) měla a když moc nejím (teď jsem sama), tak mi nechybí. Ale uvařím kočkám, uvařím sobě, jednou zapomenu umýt nádobí a hned mám kupu, kterou musím drhnout, namáčet, škrábat, utřít... v tu chvíli chybí moc. I kdybyste do ní dali jen hrnec a pár talířů z oběda a jinak si drobnosti umyli v ruce, tak ji zaplníte. Takže taky říkám ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 26.01.17 18:22

Tu malou máme v práci v kanceláři na hrnky od kafe, takže vim o co jde... Tech 45cm je rozdíl velikej, protože chybí zrovna ty vnitřní centimetry, izolace postranách je stejná. Takže má vnitřní prostor třeba 36 cm široký oproti 46 cm u šedesátky a to je sakra znát. A spotřeba vody, elektriky a saponátu bude asi u obou obdobná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 18:30

U nás jsou doma tři děti, denně se vaří oběd a večeře. Bez myčky by někomu z nás musely přirůst ruce ke dřezu ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 11:12
avatar

No ono jde hlavně o to, jak kdo umí nádobí poskládat. Mně se do spodního koše vejdou i tři hrnce a talíře. Vyndám jednoduše ten košík na příbory, protože ty mohu rychle snadno umýt v ruce. Nahoru se mi vejdou skleničky, hrníčky a jiné a je toho dost. Jsem teda sama, ale zase vařím hodně. Měla jsem tu velkou a bylo to zbytečné, protože jsem ji pouštěla poloprázdnou, jinak bych tam strkala nádobí tři dny a to se mi nezdálo dost hygienické, protože nechat v zavřené myčce špinavé nádobí několik dní je špatné. Nádobí myji na 30 minut a nikdy se mi nestalo, že by bylo špinavé. Ale jak říkám, nenechávám ho vevnitř zaschnout. Co se spotřeby týče, tak jsem vůlbec neregistrovala, že by se mi zvýšila spotřeba elektřiny. Když myji v ruce, tak také odebírám teplou vodu z bojleru a ten následně musí vodu zase dohřát. A určitě se spotřebuje té teplé vody víc, protože většinou člověk myje pod tekoucí vodou, protože jinak by zase musel nádobí oplachovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 22:24

Poradil mi to kamarád a tak mám myčky dvě 45cm a dřez. A nemám kredenc. Nádobí mám pouze v myčkách. V jedné mám umyté a špinavé dávám do druhé. Až se naplní, tak je umyju, ta první už je prázdná a dávám do ní špinavé. A tak furt dokola.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 08:03
avatar

Pokud jste (budete) čtyřčlenná rodina, tak nemá cenu o tom spekulovat: myčku rozhodně ano.

A jestli chcete, doporučím vám skvělého bytového architekta, který vám tam třeba vmáčkne i tu 60 cm :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 11:29
avatar

Všichni jsou pro, ale já se setkala i s člověkem, který už myčku měl, a když se rozbila, jinou si nekoupil. Čtyřčlenná rodina. Prý si museli přikoupit nádobí, protože jim špinavé "viselo" v myčce. Přischlo to, smrdělo to, skleničky podřené... Já to posoudit neumím, myčku nemám... *nevi* M.


doplněno 27.01.17 12:17:

Jak říkám, jen jsem se s tímto tvrzením setkala... *nevi*

Nevím, jak to bylo ve skutečnosti, nebo co třeba dělali špatně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 27.01.17 11:55
avatar

Myčku používám již 25 roků, za tu dobu mám třetí, ale to, co popisujete, se mi nikdy nestalo. I když myčku zapnu źa dva dny, nic nenaschne, nehledě na to, že je možnost zvolit "oplach" studenou vodou, aby tedy nic nenaschlo. Staré, levné skleničky zmatovatěly, to je pravda, ale stále ty přednosti převyšují nad nevýhodami. Už jen ušetřený čas je k nezaplacení.Ale kdo ji nechce, at ji nekupuje, je to každého věc. A nádobí jsem přkoupila hlavně kvůli rozrůstající se rodině mé dcery, když je pozvu na oběd, aby bylo dost příborů a pod. Vlastně přikoupila kvůli myčce nerez struhadlo, které tam opravdu někdy visí, tak abych myčku zapnula až po naplnění, to jest většinou večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 12:02
avatar

Tak samozřejmě. Pokud má čtyřčlenná rodina čtyři sady talířů a čtyři skleničky, tak holt než se umyjí, tak nejsou :) .
To, že ne každé nádobí je do myčky vhodné (hliník, některé druhy skla...), to je taky jasné. Ale s tím musí každý uživatel počítat.

Nádobí nám až tak dlouho v myčce "nevisí". Jsme čtyřčlenná rodina a myčka jede každý den, o víkendu i 2x. Nic tam nepřischne a nesmrdí, prostě to přischnout ani smrdět nestihne. A i kdyby - nedokážu si představit jídlo, které například uvařené na oběd do večera zesmrádne (snad kromě tvarůžků, kde to vyplývá z povahy věci).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 27.01.17 12:21
avatar

Ještě jsem si vzpomněla, že když vidím v akci vůni do myčky, tak si ji koupím. Jenom proto, že je příjemné, kdykoliv přidávám do myčky, zaplaví mne příjemná vůně. Zablafané talíře po vnoučatech otírám předem papírovým ubrouskem, tím pádem síto čistím tak jednou za dva měsíce.


doplněno 27.01.17 12:25:

Myčka vyžaduje údržbu opravdu minimální, občas dosypat sůl a občas si vzpomenout na to sítko, pracuje neúnavně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.17 13:12
avatar

Právě mi dcera s reptáním, kup si myčku, umyla nádobí ve dřezu. Příští rok měním kuchyň a vůbec nepřemýšlím, že bude bez myčky i když jsme jen 2 dospělí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 27.01.17 15:10

Záleží na zvyklostech v rodině. Jsme velká rodina, myčku máme a stejně musím ženské nutit, aby ji jednou za čas použily. Dokonce jsem ji musel už jednou opravovat, protože kvůli nepoužívání zatuhl a nechtěl se rozběhnout motor čerpadla. Spotřeba elektřiny na cyklus je zhruba 1 kWh (jako pračka). Náklady na vodu jsou nepodstatné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: maky®
Datum: 29.01.17 10:54
avatar

Tak takové ženské jsem ještě neviděla, že by nechtěly použřívat myčku *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: annakodetova
Datum: 28.01.17 10:03

Hlasuju pro myčku, velká úspora všeho a dnes už běžná součást kuchyně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 21:23
avatar

Díky za rady, už je rozhodnuto - myčka zakoupena:) Tak uvidíme, jak moc ji využijeme.

Datum: 29.01.17 13:17
avatar
Pokud občas přijde nějaká návštěva i na oběd, je mytí ve skopku nemyslitelné. Hlavně jde o úsporu času a okamžitě uklizeny bordel. Kdo to nechápe, jeho problém.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.