Vytápět nebo větrat sklep?

Od: Datum: 26.01.17 16:57 odpovědí: 7 změna: 27.01.17 20:47
Dobrý den,
mám dotaz ohledně sklepa, který je trochu vlhký.
Zajímalo by mě, zda je takový sklep lepší vytápět nebo větrat, aby ta vlhkost mohla odcházet. Ve sklepě jsou tři okna z toho jedno je pouze zamřížované,ale je tam i kotel na tuhá paliva a je možnost vybudovat tam topení.
Četla jsem, že je lepší větrání a hlavně v zimě, když je sucho.
Předem děkuji za vaše názory a argumenty.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.17 17:07
Tak jednoznačně je nejlepší vytápět a k tomu ještě větrat.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.01.17 17:25
Ráda bych tam měla ovoce a zeleninu. V tom případě topení není moc vyhovující. Především mi jde ale o dům, aby nebyl vlhký a nezačaly se tvořit plísně.
Ještě se zeptám: Jak dlouho tedy větrat?
Datum: 26.01.17 17:16

Ted zrovna moc sucha venku neni.

Nejlepsi je topit a vetrat.

Datum: 26.01.17 17:16

Svůj problém konkretizujete tak, že do sklepa koupíte vlhkoměr. A budete vědět. ;) Táta míval ve sklepě uložená jablíčka na lískách a vlhkost kontroloval na vlhkoměru. Ikdyž se nám zdálo, že je ve sklepě vlhko, vlhkoměr říkal něco jiného. A táta poléval pytle, položené na zemi, aby vlhkost zvýšil. To, že se nám něco zdá, nemusí být pravda.

U VIetnamců vlhkoměr, který opravdu funguje spolehlivě, je za nějakých 50 kč.

Datum: 26.01.17 18:38

Topit ve sklepě mi připadne jako hasit žízeň pískem. Jedině větrat. Jak tu bylo napsáno, nikdy ta vlhkost ve sklepě není tak hrozná, jak se zdá.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 27.01.17 19:18

Pokud ho máte na brambory, zeleninu, nebo ovoce, tak netopit, jen větrat. Já v něm mám už jen brambory a v největších mrazech větrám, dokud nemám 5°C. Novostavba suchá, u sklepu jsme nechali schválně pův. hliněnou podlahu, kterou někdy schválně poliju vodou, pokud se zdá, že vysychá a vlhkost se snižuje. Na chalupě mne manžel neposlechl a udělal podlahu ve sklepě betonovou. To už nebyl sklep, ale sklad na sáňky.

Datum: 27.01.17 20:47

Zdravím.!

Mám takřka stoletý barák, který trápila strašlivá vlhkost ve sklepě a "lezlo" to až do obytných místností v přízemí.

Barák jsem obkopal, natáhl drenážní hadici, která ústí do jímky ve sklepě a na základovou zeď, jsem dal nopkovou folii.

Před tím, bylo ve sklepě při dešti klidně 15.cm vody, takže se tam muselo chodit v gumákách. Byl v podstatě nevyužitelný.

Odvodnění pomohlo, avšak vysoká vlhkost, se tam stále udržovala. Tak jsem vysadil jedno sklepní okýnko

a koupil sluneční kolektor, který jsem umístil na jižní stranu baráku a na to jsem zapojil ventilátor z počítače. 120mm

Ten jsem dal do druhého sklepního okýnka "do kříže", ať to prohání celý sklep.

Jak vyleze slunko, tak to "funí"... a docela FEST.!

Teď už mám s vlhkostí pokoj a stará se o ni sluníčko.

https://www.gme.cz/fotovoltai…olarni-panel-sfm10w-18v-0-56a

https://www.gme.cz/ventilator-sunon-a2123hst

Něco takového.

Fachčí to samo a já se nemusím starat. R

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.