Poškozené plomby na elektroměru

Od: Datum: 26.01.17 01:19 odpovědí: 4 změna: 26.01.17 11:21

Zdravím , stala se nám bohužel nemilá věc. Máme elektroměr venku přístupný z ulice , dnes odpoledne u Nás zazvoni pán od Čezu , že bohužel při odečtu 12 ledna zjistili , že máme utrhané úplně všechny plomby na elektroměru , co jsou , v první chvíli sjme byli naprosto opaření , pán tam by asi hodinu , všechno znovu zaplomboval , říkal tedy , že to rozhodně není naše vina , ale že to musí ještě nahlásit. Chci se zeptat , co nám případně hrozí , jsme z toho velmi nešťastní i vystresovaní , protože každou chvíli je v černých ovcích , jak kvůli poškozené plombě doměřili elektřinu třeba za 100 000 Kč , i když byli lidé nevinní. Musel to udělat někdo úmyslně nás poškodit , elektroměr máme digitální , cca 8 let starý , pán z čezu říkal , že se bude vyměňovat po 15-ti letech , pouze ho tedy znovu zaplomboval.

Máme se tedy něčeho obávat? Již se Vám něco podobného někdy stalo? Mockrát děkuji za rady , je nám z toho na nic.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.17 07:42
avatar
Není třeba se ničeho obavat, pokud mate digitální elektroměr tak tím spíše. Monter by na černý odběr přišel, takto se maximálně propočtem zjistí jestli nemáte za poslední dobu výrazně menší odběr než například za stejně období v letech minulých a pokud ne, nebude to nikdo řešit.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.01.17 10:45

Pokud jste neměli černý odběr, tak zachovejte klid

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 26.01.17 10:56
avatar

Také se nám stalo, že jsme potřebovali elektrikáře na nějakou opravu v bytě(v domečku), no a on utrhnul plombu. Jen řekl ať zavoláme do ČEZu, aby přišli dát novou plombu a klidně ať řekneme, že nám to utrhl ten pán elektrikář. To jsme udělali, z ČEZu přijeli, dali novou plombu a nic jsme neplatili, ani pokutu. Takže pokud nemáte černý odběr, jakože nemáte, nic se neděje. je dobré občas na plomby kouknout a kdyby jste zjistili přetrženou plombu, tak hned nahlásit a nechat přeplombovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: alkon
Datum: 26.01.17 11:21

To ten elektroněr je jen tak volně přístupný komukoliv z ulice a není v nějakém uzamykatelném rozváděči nebo skřínce? Pokud je volně přístupný komukoliv z ulice tak ten problém s utrhanými plombami se může i opakovat. Nevím to, ale předpokládal bych, že za ten elektroměr je zodpovědný odběratel elektřiny který by snad měl zajistit aby k němu neměl nikdo neoprávněný přístup. Nejspíš asi kvůi těm utrženým plombám nic nehrozi. Pokud to při odečtu bylo zapsané a nahlášené tak to asi u ČEZu budou možná řešit, ale myslím si, že něco takového pokud nebyl zjištěný černý odběr vyřeší nanejvýš pouze nějakým napomenutím. Bude ale záležet jak hodně důležitému člověkovi u ČEZu se to dostane do ruky k vyřízení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.