Část sousedovi garáže na mém pozemku

Od: Datum: 25.01.17 05:31 odpovědí: 12 změna: 05.02.17 21:51

Dobrý den,

koupil jsem dům, po zaměření jsem zjistil, že soused má postavenou garáž z části na mém pozemku,souseda jsem na to upozornil, a proto že nemám k domu žádnou zahradu jen pozemek před domem(asfalt) požádal jsem souseda ať si dveře do garáže přesune z druhé strany z jeho zahrady,jelikož tam má vjezd.

Tím by se situace pro mě vyřešila a on by nemusel vjíždět do garáže přes můj už tak malí pozemek.Soused na to bohužel nereaguje a dělá, jako by se nic nedělo,mohu si tedy na ten pozemek dát bránu a zabránit mu ve vjezdu do garáže?Věcné břemenu žádné nemá.

Děkuji za případné rady.Mirek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lll*
Datum: 25.01.17 05:40

Zjistěte si jak dlouho tam ta garáž je, jestli nejde o vlastnické právo vydržení. Máte jistotu, že je to změřené přesně? Vy chcete mít zlé sousedské vztahy? Koukněte na to z druhé strany x let to tak je, nikomu to nevadilo, pak si ten dům koupí nějakej floutek a hned dělá tlaky. Vy jste to s tím vědomím kupoval, soused o Vas nestál. Věřte, že cokoli mu budete nařizovat, vrátí se Vám, časem. Nečouhají, náhodou jeho větve na Vaši zahtadu?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mirekfili
Datum: 25.01.17 06:32

Dobrý den,

garáž tam stojí od 70.let,není to tak jak si myslíte,oba domy byli neobydlené ca 20 let soused dům koupil před pěti lety a nastěhoval si do zrekonstruovaných bytů nepřizpůsobivé občany(to již jsem byl majitel mého domu.)

Zaměřené to mám dobře a není to vedené jako garáž, ale přístřešek, problém je v tom, že já nemám jinou možnost příjezdu a parkování u domu,kdežto soused za domem má obrovskou zahradu včetně brány na průjezd do garáže,krom toho tito občané si z mého pozemku dělají autoservis a odkladiště bordelu a mě nezbívá nežli to řešit.

Od: celp®
Datum: 25.01.17 06:00

Zdarec, nahlédnutím do katastrální mapy zjistíte zda je garáž legalizovaná.Pokud ano žádejte o vysvětlení a řešení úřad který stavbu takto povolil.Pokud ne ať stavbu soused odstraní.V žádném případě si nenechte šlapat po svých právech.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: mirekfili
Datum: 25.01.17 06:32

Naprostý souhlas.

Datum: 05.02.17 21:51

Souhlasím,proč by měl sousedovi ustupovat a sám se uskromnovat. Soused by měl sám od sebe si ten svůj bordel napravit a omluvit se.a né opačně. To by si pak mohl každý dělat co chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.17 06:39
avatar

Pokud jste souseda jen upozornil, je to málo. Musíte ho právně vyzvat, aby konal, co po něm chcete, dát mu přiměřenou lhůtu, pokud se nic nebude dít, musíte jít právní cestou.

Pokud dáte bránu, může do doby rozhodnutí soudu o tom kdo má právo, požádat o návarácení pokojného stavu.

Osobně bych šel cestou míru a práva ve Váš prospěch.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.01.17 07:28
avatar

nepoužil jste pro zaměření onu proslavenou digitální mapu? Máte domky, které třeba už sto let stojí na vlastním pozemku, který přesně kopíruje jejich obrys. Nedávno mapu zpřesňovali, digitalizovali a uzákonili. A výsledek je ten, že podle zákona jsou pozemky o jeden a půl metru posunuté. Domky, které stály sto let na svém pozemku, najednou zasahují jeden a půl metru do sousední parcely. Já bych rád věděl, kdo takovou pitomost vymyslel a prosadil. Nevíte to náhodou někdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.17 07:57
avatar

figurku, "Nevíte to náhodou někdo" co myslíte, digitalizaci, srovnání pozemků se zápisy a podobně? Já podle zákona nemám posunuté pozemky, nebo nechápu Váš dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.17 08:54
avatar

Řešil jsem stejný problém dům postavenýna hranici pozemku, po převedení katastrálních map do digitalizované podoby byl částí 1,2 m na sousedním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirekfili
Datum: 25.01.17 12:44
Ne vše je podloženo geodetem.
Od: gmt
Datum: 25.01.17 14:46

www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Digitalizace-a-vedeni-katastralnich-map/Zpresneni-geometrickeho-a-polohoveho-urceni-pozemk.aspx


doplněno 25.01.17 17:08:

Odpověď byla pro @figurek Ten rozdíl v délce stěny garáže napovídá, že by se mohlo jednat o přestavbu bývalého přístřešku na garáž bez povolení stavebního úřadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirekfili
Datum: 25.01.17 15:09

Dobrý den,

děkuji za veškeré info, co se týče Vašeho geoplánu,prosím Vás mám to změřené geodeticky od firmy,kdyš stěna garáže dle projektu má 3,6m a zkutečnost je 5,8m,tak je nějaké měření plánu k ničemu.

Ale děkuji za info,propříště jsem chytřejší,

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.