Velký průtok vody přes pojistný ventil bojler

Od: Datum: 23.01.17 15:13 odpovědí: 11 změna: 26.01.17 19:53

Zdravím,

potřeboval bych poradit ohledně pojistného přetlakového ventilu na bojleru. Měl jsem v bytě (pronájem) instalaréra ohledně zapojení nového bojleru (bylo to nějaké prase a celé to zvrtalo, hlavně vývod z přetlakového ventilu do odpadu). Prozatím mám hadičku z pretlakoveho ventilu navedenou do kyple. Bohužel se mi zdá, že přes ten pretlakovy ventil protéká poměrně velké množství vody (samozřejmě když se bojler nahřívá -- +- 8 hodin denně). Za týden vyčete cca. 10l vody (to je cca. 1,5l za den).. Je to normální? *ee* Bojler má objem 60 litrů vody.

Děkuji za informace..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.17 15:23

To je dost, zkuste PV ručně odpustit, mohlo vy jít o nečistotu. Rovněž je třeba zjistit, zda se nezměnil tlak vody v rozvodu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.17 15:38

Jsem v tom pomeřně nezkušený.. Nerad bych něco pokazil..

Datum: 23.01.17 18:27

Tam nemáte co pokazit,nevím jaký máte ale buď je tam páčka nebo kolečko (zmáčknout nebo otočit) ale ten 1,5lit. denně je v pohodě ,mám 120 a vykape mě cca 2lit.Záleží na tom tlaku v soustavě a na teplotě co nahříváte. Dá se tomu předcházet s regulačním ventilem tlaku, snížením teploty anebo se dává malá expanzní nádoba,ale jesli ušetříte*nevi* já ne mám vodu vlastní a bojler přímo v koupelně tak ještě aby mě tam něco strašilo:)

doplněno 23.01.17 22:09:

No a tím kolečkem otočte podle šipky,správně by se to mělo občas udělat aby se vyzkoušela funkčnost a ventil se nezanesl.Ale ten litr a půl ve vaší spotřebě-nahřívání bude akorát.Ale zdá se mě podle fota že máte odpad z HT trubek u ventilu tak tam by neměl být problém hadičku zapojit (tvarovkama) a tím byste vyřešil starost vynášení kýble

http://www.plastbrno.cz/ht-specialni-tvarovky

doplněno 25.01.17 18:02:

No a to je správně-prostě ten ventil otevřete ručně někdy pod ním bývají nečistoty (vodní kamen) a tím otevřením se pročistí, ale obávám se že vám to nepomůže ,to odkapané množství odpovídá

Datum: 23.01.17 20:15

Mám kolečko.. A bojler se nahřívá na 70 stupňů..

Datum: 25.01.17 19:47

Já mám vedle bojleru WC kombi. Z jedné strany do nádrže WC je přívod vody a z druhé strany je zátka. Zátku jsem provrtal a prostrčil hadičku od pojistného ventilu bojleru. Ani kapka tedy nepřide nazmar.

Datum: 26.01.17 19:48

To je super řešení,bohužel u nás nejde provést. :(

Datum: 25.01.17 10:28

Tak jsem pootočil kolečkem podle šipka a pouze se spustila hadicí voda..

doplněno 25.01.17 19:22:

Děkuji za infomace.. Aspoň že odpakaná voda +- odpovídá. Teď vymyslet jak to správně zapojit do odpadu. :(

Od: topic
Datum: 23.01.17 15:46

Záleží na vstupním tlaku vody, otevíracím tlaku PV, množství ohřívané vody (těch 60L může ohřívat několikrát denně), rozdíl teplot studená - teplá, pružnosti pláště boileru příp. pokud má nahoře vzduchovou kapsu, na typu PV... 10L týdně se dá ještě považovat za normál...

Ohodnoceno: 1x

Od: fero®
Datum: 25.01.17 22:32

Dobrý den,přesto,že na Váš dotaz bylo již odpovězeno,podíval jsem se na objemy vody při různých teplotách.

Při předpokladu,že vstupní teplota do boileru je 12°C má voda objem 1.00048 lt,při 80°C je objem 1.0195 lt.

Vynásobením obou hodnot objemem boileru-t.j. 60 a odečtením objemů horké a studené vody dostanete ob-

jem vody,která Vám vyteče do kýble na jedno ohřátí.(Takže to ve Vašem případu bude v pořádku).

Jinak někteří instalatéři jsou opravdu "machři",znám případ kdy takovýto machr s kulatým razítkem zapojil výstup

teplé vody z plyn. kotle na studenou vodu(majitel se divil,že nemůže dostat do vany pořádně teplou vodu,závadu

odhalil až revizák)Ve Vašem případě zkuste vyvrtat do odpadu díru o průmeru hadičky ,hadičku zastrčit do otvoru

a zalepit silikonem.Díru vrtat směrem ve spádu odpadu.

S pozdravem fero

Datum: 26.01.17 19:52

Děkuji za odpověď.. :) Bohužel paní majitelka bytu si vymyslela trochu komplikovanější zřízení bojleru.. :( Dám sem fotky..

Datum: 26.01.17 19:53

Foto bojleru + špatné zapojení hadice od pojistného ventilu..

doplněno 31.01.17 18:16:

Aktualizace...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.