Vykople dvere fetakem reseni

Od: Datum: 23.01.17 12:05 odpovědí: 20 změna: 29.01.17 11:01
Dobry den vcera nam vykopl dvere jeden fetak ktereho do naseho slusneho panelaku nastehovalo a doporucilo mesto dvere jsou vykople i s futrama dvere byly protipozarni nic neukradl jelikoz sice nikdo nebyl doma ale soused ho zneskodnil policie rekla ze je to vedene jako prestupek nikoly jako trestny cin cena poskozeni je udajne 4500 ale ve skutecnosti podle hrubeho odhadu zednika 9700 hlavne by me zajimalo od koho zadat nahradu skody byt byl v osobnim vlastnictvi ale doporucen od mesta ktery fetakovy byt platilo a jak to resit s policii ktera rekla ze si spletl dvere tak kde to jsme ! Da se to resit jako trestny cin vniknuti do ciziho objektu nebo jako poskozeni cizich veci a majetku neni normalni aby s tim vylezl z podminkou chci to resit dekuji predem za kazde rady policii se nic nepodepsalo z duvodu ze sme nesouhlasily resit to jako prestupek
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.01.17 12:16
avatar

Nahlásit pojišťovně. Cenu, kterou uvádí zedník též, a dodat později doklady. Vše si vyfotografujte a doložte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 12:24

Za předpokladu, že má tazatel pojištění. Nic o něm ale nepíš, tak úplně nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 23.01.17 12:22

Policie to chce zamést pod koberec. Zašel bych za právníkem ať poradí jak postupovat... Z fetky nejspíš nic nedostanete, ale za vloupání by ho měli zavřít a měli by jste klid. X Přestupek vyšumí a budete ho tam mít pořád... 4500 napsali účelově aby nešlo o trestný čin, stejně tak "spletl si dveře" aby nešlo o vloupání...

S poicií jednat jen prokazatelně, jasně jim říct že zamést pod koberec bude znametat problémy.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 23.01.17 18:35
avatar

Na to jak postupovat Vám poradili ostatní ale jen se dívím protipožární dveře a nějaká smažka je vykopne *bzum*? a notabene i s futrem? Si s tímto děláte legraci nebo byly "odborně" zazděné (futra!) na "ohni odolnou "pěnu.

Nevím ale dnes jsem zrovna musel přezdít futra co jsem v pátek zazdil a jen vybourání mi trvalo asi půl hodiny a to jen proto,že byla zazděná jak mají být!jen pro info byl blbě dán "vágrys" a holt smůla-nepřekontroloval jsem to


doplněno 24.01.17 17:59:

Asd-předně hasič je neprokopne tak snadno jak si myslíte (pokud jsou to kvalitní dveře a ne nějaké rádoby požárně bezpečnostní dveře) anvíc by je ani neprokopával nýbrž požil k tomu nástroj co má u sebe,což je alke docela jedno tady jde že údajně vykopnul i zárubně což je téměř nemožné!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 23.01.17 18:41

To sedí - protipožární = neprohoří. A hasič je snadno vykopne aby se dostal k hašení ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 23:34

To individuum má přednost před sociálními případy, když mu dá město byt? Nějak to nechápu. Ještě se ho zastává policie? Proti rozhodnutí policie se můžete odvolat. Také prozkoumat, jak se toho případu zbavit. Protože takový lump může provést cokoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jyri®
Datum: 24.01.17 10:40

tak díky bohu nakonec se zavařilo i té paní na úřadě která tohoto paná doporučila po tel. rozhovoru bya paní velice nepříčetná proto sme se stížností volaly rovnou panu starostovy který rozzuřeně nadával že o ničem neveděl že paní nemá ani pravomoce doporučovat takovéto lidi do soukromích bytu ale pouze do městských a ubytoven dnes se bude vše řešit s PČR kde jdeme nesouhlasit s tím že to bude vedeno pouze jako přestupek odhad zedníka (9700kč) který máme potvrzený v papírové podobě

Od: asd1
Datum: 24.01.17 10:52

Škoda na majetku, ale hlavně šlo o vloupání. "Spletl jsem si dveře" = účelová lež, dost možná mu to poradí sami pomahači aby to nemuseli řešit - vůbec bych se nedivil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 12:18
Vy mu jistě prokazete opak! :-D ale nevíme detaily celého případu, takže těžko soudit! Na druhou stranu škodu 4,5k jim někdo musel sdělit, takže nechat opravit,zaslat fakturu policii a oni to prekvalifikuji. Samozřejmě vyrozumet co nejdřív pojišťovnu, pokud je pojištění. Měli by ho zavřít? Proč? Protože fetuje,není dost bilej? :-D Pokud není odsouzený, nejsou dovody vazby atd.,nelze ho "zavřít"
Pokud nejste spokojeni s postupem Policie, můžete si stěžovat bud na kontrolním oddělení, GIBS nebo dat podnět na SZ dle místní příslušnosti, která bude celou věc dozorovat.
doplněno 24.01.17 12:25: Co jste si vycinkali, to máte. Rozkradena republika, bezdomovce a zákony na dvě věci
doplněno 24.01.17 14:07:

jyri a co byste chtěl? Aby váš problém někdo za vás vyřešil? Váš problém je, že si necháte vy a ostatní nájemníci kálet na hlavu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jyri®
Datum: 24.01.17 13:20
Koukam hrozdne inteligentni odpovef skuste se vzit do situace kdy zijete 16 let v panelaku ktery byl vzdy slusny najednou se nastehuje sem magor ktery hulaka z okna dela tu bordel do noci do vecera pres den se sfetuje hulaka z okna vyhazuje z okna veci jako televize videoprehravac atd a pote kdyz nejste doma vam rozkopne dvere i s futrama a volaji vam az policajti neni to moc prijemne
doplněno 24.01.17 13:23: Mimochodem nikdo zde nic nerekl o rasove diskriminaci ze fetuje at si dela co chce je to jeho zivot ale pokud potom nici ostatni majetek tak at se nedivi ze ho tu nikdo nechce
Datum: 24.01.17 12:19

Pokud feták nevlastní žádný majetek a je trochu prolhaný, tak je to ztráta času, úředníci budou ouřadovat, předvolávat, nejvíce času ztratí poškozený, poté se to zaregistruje do soupisu přestupkového zákona a možná se to odloží. Na dotaz, kde to jsme, můj šéf má názor v banánové republice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dave
Datum: 24.01.17 15:57
Prodejte stížnost na GIBS oni si to s policií vyřeší
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 16:20
avatar

Je to poškozování cizí věci, násilné vniknutí, policie by měla případ vyšetřovat jako podezření na porušování domovní svobody - tj. trestný čin - nehledě na finanční škodu.

Ono že do 5tis. Kč je přestupek a nad trestný čin lze klasifikovat jen v některých případech - v případě nenásilné krádeže - třeba v případě, že že mě někdo odstrční a vytrhne mi telefon z ruky je to trestný čin, i kdyby onen telefon stál tisícovku, ale kdyby ten stejný telefon vzal ze stolu je to je přestupek.

Co můžete dělat ... policie by měla zahájit vyšetřování, ostatně už při zadržení museli dát pachatelovi (nebo přesněji osobě podezřelé ze spáchání) test na alkohol a drogy, kvůli vypsání protokolu. Ve výsledku by Vám měl škodu nahradit, otázkou je, zdali je to u takové osoby vymahatelné - pokud pracuje tak ano. Kdo je připraven není překvapen - pokud jste pojištěn, oznamnte událost pojištovně, vše sepište a nafoťte.

Ale o přestupek nejde ... to je když špatně zaparkujete, ne když někomu vykopnete dveře a vejdete do cizího bytu ...Nic ukrást nemusím - trestný čin jsem spáchal ve chvíli kdy jsem poškodil úmyslně vstupní dveře, je celkem jedno jaký byl můj další záměr...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 18:44
Nechat si škodu vyčíslit, někým jiným. Jakmile to vyčíslí NAD 5000kč- už je to trestný čin.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 18:53
avatar

Měl jsem známého, taky už je na pravdě boží, a ten občas vadil sousedům. Není důležíté proč, ani jestli oprávněně. Jednoho večera se ozval zvonek, tak otevřel, ze tmy se vynořila pěst, dveře se zase zabouchly, a on v sedě na zemi přemýšlel, který ze sousedů to asi tak mohl být. Nikdy se to nedozvěděl. A neberte to jako navádění. Tohle se přece nesmíííííí. Tak pšššššt.


doplněno 24.01.17 20:02:

Zase z toho smrdí ta policajtská nechuť něčím se zabývat. Přitom těch 4700kč je jasně málo. Zárubeň(obyčejná,plechová) stojí kolem tisícovky, vchodové dveře dva až pět tisíc, i víc. A kde je zazdění, začištění, doprava, daň babišovi, atd. Já myslím, že těch asi 9-10 tis vůbec není moc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jyri®
Datum: 24.01.17 19:34
Soused skoncil v psychiatricke lecebne a byl vystehovan majitelem bytu na zadost domovnika jinak policie si stale stoji za tim ze to je skoda pod 5000kc takze v patek k nam jde specializovana firma na montaz bezpecnostnich dveri a rovnou nam vycisli zpusobenou skodu pro policii pry s tim maji zlusebosti tak uvidime jak to dopadne

 

Od: jyri®
Datum: 24.01.17 21:18

původně podle zedníka co mi bylo řečeno stejná nebo hodne podobná záruben 1300kč a dveře 6000kč + práce celkem kolem 10 tisic

Od: vanad1*
Datum: 25.01.17 00:03

Na Policii ČR podejte stížnost. To je škoda mnohem vyšší než limit pro přestupek. Líný policista si tímto usnadnil práci, protože to pošle na Obecní úřad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.17 00:53
Vy jste odborník na všechno koukam! :-D U soudu můžou uvést k výši škody: "zedník Pepa říkal, ze je škoda pres 5tisic"
Dle mého názoru, i když známé minimum informaci od tazatele,který je lehce mimo: Policie věc šetří jako přestupek - proti majetku (zatím nepodložená výše škody), po vyčíslení škody, bude-li nad 5k to prekvalifikuji na trestný čin.
Fetka dostane podmínku, nic nezaplati, protoze nema z čeho, poskozeny bud nedostane nic nebo nějaký minimum od pojišťovny.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: boris
Datum: 29.01.17 11:01

Zdravím a navrhuji obrnit se trpělivostí a začít jednat ve smyslu " pomáhat a chránit " majetek svůj a osob blízkých.Slzy Vám nestačí. Sám jsem absolvoval obdobnou mašinérii po vniknutí pachatele do objektu domu. Policie dodnes nic kloudného nevyřešila , (škoda cca 25tis.kč) tak " občane postarej se sám ". Navrhuji instalovat jednoduché cenově dostupné elektronické věcičky z Dálného východu, které dokáží účinně zastrašit, eliminovat pohyb, vniknutí a informují na dálku majitele i po telefónu.Ve sklepních prostorech se vyplatí dodělat dotatečné mřížové zabezpečení. Skušený domovník je schopen vyrobit sám "na koleně". Zhoršující doba nahrává lapkům a nefachčenkům. Pro další info mě kontaktujte. Rád informačně pomohu - pokud mohu. Jsme v Čr a bude hůř.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.