Platba za výměnu měřáků

Od: odpovědí: 1 změna:

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kdo je vlastníkem tzv. kalorimetru, pokud jsem členem družstva a jsem v nájemním vztahu. Před rokem a půl nám prováděli výměnu kalorimetru a teď, když už v bytě ani nebydlím (odstěhovala jsem se cca před rokem), po roce a půl od montáže, mi přišla faktura na téměř 5000,- Kč.

Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem

1 odpověď na otázku

 

 


0x
avatar gotrekzagary

Kdo je vlastníkem kalorimetru, zda družstvo, nebo člen družstva (nájemník) by mohlo (mělo) být ošetřeno např. ve stanovách družstva, ale je velmi pravděpodobné, že to bude člen družstva. Bohužel jste nenapsala, zda jste byla členem bytového družstva, nebo Vám nějaký člen svůj byt pronajímal. Díky tomu též nelze usuzovat, zda jste odstěhováním prodala svůj členský podíl jinému člověku, či jste byla jen v nájmu. Pokud by dle stanov byl vlastníkem měřáku člen družstva, tak by měl jeho instalaci platit on, ovšem s tím, že by mohl požadovat nějaký příspěvek po nájemci, kterému svůj byt pronajímá, ovšem na základě písemné dohody. Snad jsem to nenapsal příliš složitě.

Jednoduše řečeno... pokud jste byla členem družstva a bydlela v bytě při výměně měřícího přístroje, musíte přístroj zaplatit Vy, pokud není v nějaké listině výslovně uvedeno, že majitelem přístroje je družstvo a hradí jeho instalaci ze svých zdrojů (např. z fondu oprav).

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]