Černá stavba nebo platí povolení?

Od: odpovědí: 2 změna:

Prosím mám takový dotaz: Na povolenou stavbu garáže jsem umístnil místo původně plánované plechové střechy s mírným sklonem, rovnou podlahu jako terasu udělal z tvárnic zábradlí a domu protáhl střechu přes garáž. Tím se střecha zvedla nad terasou na 170-230cm.Garáž je situována těsně u obytného stavení na vlastním pozemku. Stavební technik mě sdělil, že celou stavbu považuje za černou. Podotýkám, že půdorys garáže podle plánu jsem neporušil. Stavební technik chce novou žádost na celou stavbu. Prosím, má na to právo, když se změnila výška a tap střechy? Děkuji B. Hanáček.

2 odpovědi na otázku

 

 


0x

Kdo má být ten stavební technik? Jestli je to stavební dozor, pak může pouze doporučit anebo odmít vzít zodpovědnost za takovou činnost. Ale ve vašem případě máte asi na mysli úředníka ze stavebního odboru. Pak ten úředník má právo vám stavbu zastavit a je vpodstatě jeho povinností po vás chtít abyste si vyřídil změnu stavby... Proti původnímu projektu nesmíte bez dodatečného povolení změnit jak půdorys tak výšku stavby a stejně tak pozice a rozměry oken a konstrukci střechy i kdyby zůstala výška stejná. Do změny půdorysu se započítává i přesah střechy přes obvodové zdivo.

Pokud byla garáž plánována jako samostatně stojící objekt a vy jste ji spojil půdorysně s druhou stavbou, pak jste dost výrazně změnil charakter stavby...


Díky za odpověď, podotýkám, že garáž je situována mezi obytnou budovu a hospodářské stavení, čímž jsem nemohl změnit půdorys. Jediný problém je ve výšce, protože jsem protáhl střechu z budovy přes garáž a že jsem uvnitř garáže vyzdil kumbálek 1x2m s dveřmi na jak říkám cenosti/ vrtačky atd./ aby k nim neměl každý přístup. Ještě jednou děkuji za odpověď. Jo ten technik je technik stavebního úřadu, který jezdil okolo stavby a na mojí chybu mě neupozornil.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]