Váha dovezeného uhlí

Od: Datum: 06.02.17 09:03 odpovědí: 8 změna: 06.02.17 15:09

Jaký může být rozdíl mezi 50g suchého a 50g mokrého uhlí, jedná se o II. ořech? Martin


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.17 09:42

Váha dovezeného uhlí bude podle tvého zadání stejná.

A mimochodem: metrický cent se označuje q. Tvoje označení g znamená gramy!

Objem uhlí se ale může výrazně lišit právě podle toho, jestli bude uhlí suchéí nebo mokré.

Rozdíl si musíš vyzkoušet. Zkus zvážir pytel suchého uhlí a ten stejný pytel s uhlím namočit třeba na půl hodiny do vody. Pak zvaž pytel s mokrým uhlím a podle toho uvidíš jak moc se to může lišit.

Můj odhad je, že až 20% může být voda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.17 11:04

colombo. vcelku dobrá odpověď. Až na tu půlhodinku namočení. Nasákavost se měří v delších intervalech. Třeba 24 hodin.

Zde je pěkné povídání ;) http://ridepal.ridera.eu/voda-v-pytli-s-uhlim/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.17 13:36
avatar

Uvedený odkaz hodně napoví k vašemu dotazu, přesným vztahem mezi hmotností a vlhkostí se ale nezabývá . (Autor zde uvádí vlhkost hnědého uhlí běžně mezi 30 - 35 procenty. Navíc se dočtete, že je to v pořádku a ku prospěchu kvality paliva. Text pojednává o baleném - pytlovaném uhlí. Sám, podle svého laického úsudku považuji za cennou informaci už jen samotný údaj o "správné" vlhkosti uhlí. Jestli lze jednoduše měřit vlhkost uhlí netuším.U dřeva je to jednoduché, v praxi postačí vlhkoměr - lze koupit v ceně cca od 150 Kč výše - používám jej a k plné spokojenosti ).

http://ridepal.ridera.eu/voda-v-pytli-s-uhlim/


doplněno 06.02.17 13:43:

sebod byl rychlejší. (Nečetl jsem všechny příspšvky a hned jsem hledal odkaz na netu)...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.17 15:09

alten. Ano, lze změřit vlhkost (nasákavost) uhlí. Vzorek uhlí vysušíš v troubě. Dostaneš tak váhu naprosto suchého materiálu, který se však v přírodě nevyskytuje. Tento vzorek necháš venku, pochopitelně na něj nesmí pršet, ale musí k němu mít přístup vlhkost ze vzduchu. Ponecháš cca 24 - 48 hodin. Opět zvážíš. A teď vzorek ponoříš do vody a průběžně vzorek vytahuješ z vody a vážíš (např po 10ti hodinách, 24 hodinách...). Po určité době vzorek přestane jímat vodu a jeho váha se ustálí. A podle odchylky od váhy vzorku se vzdušnou vlhkostí zjistíš, kolik % vody obsahuje.

Takže u koupeného uhlí postupuješ opačně. Zvážíš vzorek, vysušíš, necháš nasát vzdušní vlhkost - opět zvážíš a už máš rozdíl ve váze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.17 09:46
avatar

Pokud bude jen namoklé tak je to max do 3% pokud by bylo mokré celkově tak až 15% může být voda, ono jde sice o to, že dostaneš méně uhlí, ale mokré uhlí je nebezpečné skladovat hrozí dost značná možnost zapaření a následného zahoření. Již z tohoto důvodu bych mokré uhlí nepřevzal. Jak je mokré se dá poznat po rozbití většího kusu je na něm zpravidla vidět do jaké hloubky je nasáklé vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martimartin
Datum: 06.02.17 10:25

Děkuji za odpovědi, za ty g se omlouvám, rychlá reakce na dovezené uhlí. Martin

Datum: 06.02.17 10:36

Rozdíl někdy větší, někdy menší, z jaké hloubky je vykutáno, doprava kolik do něho naprší, kolik naprší ve skladu u uhlobarona a.p. Ale řekl bych, že je poměrně levné, zvláště když se stát zbavil nerostného bohatsví které nevím jak se odhadlo / kolik je pod zemí /, a vystřídalo se tam několik zájemců kvalitních majitelů, ČEZ, Petr Pudil, Vasil Bobela, Koláček, Měkota, Appans, Feber a spol. Ostravská OKD, kůponovka, stát, později Karbon mistr Koláček, Otava, poté vláda prodala RPG Bakalíkoj a jeho firmě Charles, poté Nizozemské sdružení New World, dále Ad Hog britští lupinkové. Mistr Koláček, Otava, Przybyla se ocitli před soudem za škodu několik miliard, milosrdný soud je zprostil viny. Později od dobro miliardáře převzala byty Lucemburská společnost Fondy. Možno s ohledem na kvalitu životního prostředí a prohlídky kotlů na TP, tak by mohla ještě vláda navrhnout zákon o zastřešení všech skladů prodejců uhlí, poněvadž i některým uhlobaronům solidně naprší, nasněží a mám dojem, že žádný finančně nestrádá a nežije v chudobě.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.