2xZateplení základní desky

Od: ® odpovědí: 10 změna:
avatar clayman

Zdravím Vás,
předpokládám, že budu za exota, ale moje zvědavost mi nedá nezeptat se. Celý dům máme zateplený. Jediné co mě hlodá je, nezateplená základní deska. No, možná je to blbost (na internetu to nemůžu najít) a nikdo jiný to nedělá, i když mám pocit, že už jsem to viděl.

Celá situace je následující, zateplení domu (cihel) je asi 10-15cm nad úrovní okapových chodníků. Můj nápad spočívá v tom, že bych vzal extrudovaný polystyren (tloušťka cca 3cm), nalepil ho na oněch 10-15cm výšky. Problém vidím právě v té dlažbě, tu rozebírat opravdu nebudu. Ale nebude pod polystyren zatékat, když vlastně pod ním bude dlažba? Obrázek snad napoví více.

2 otázky:
1) bude to z hlediska vody ok?
2) 3cm extrudovaného polystyrenu - jaký efekt to bude mít, resp. má to vůbec smysl?


Zateplení základní desky
10 odpovědí na otázku

 

 


2x

Jistý kladný efekt to samozřejmě mít bude. Minimálně se tím omezí hrozba vlhnutí dolního rohu uvnitř místnosti, kde by mohlo docházet ke kondenzaci par. Z hlediska vody by hrozit nebezpečí nemělo, pokud se nebude přímo u (nebo dokonce pod) zmíněnou izolací nacházet (vlivem mrazu by hrozilo její poškození). Bohužel se tento problém objevil (i když velmi nepatrně) po zateplení mého domu v jedné z přízemních místností, ale já nemohu situaci řešit vnějším obložením základu, protože dům je ve svahu a sklepy jsou obloženy masivním kamenem. Protože je ve zmíněné místnosti ložnice, ve ketré se téměř netopí a je celoročně větrána, není to nijak závažný problém... ale prostě jen o něm vím...

doplněno 14.09.09 05:36:

...zmíněnou izolací nacházet voda ...

Zateplení základní desky #2

díky, netušíš jak je na tom extrudovaný polystyren z hlediska teplotní izolace vůči klasickému polystyrenu a cihle? Asi dávám do vyhledavače špatný popis, pač to nikde nemůžu najít :)

Nejsem stavař, ale je jisté, že XPS má oproti EPS nižší tepelněizolační schopnost, ale je podstaně odolnější vůči vnějším podmínkám (proti poškození, tlaku, vlhkosti...) Zkus se podívat na tuhle diskuzi:


forum.living.cz/...


jj, díky, z diskuze vyplývá, že extrudovaný má lepší vlastnosti, ač bych čekal obráceně. Tím lépe, ještě bych potřeboval vědět jak se říká "stěrce", která se nanáší na perlinku a je voděodolná - taková pasta s kamínky, která se roztírá :)

Je lepší extrudovaný polystyren lepit lepidlem nebo na pěnu?

 


2x
avatar milancukrar

claymane, přesná ukázka tepelného mostu. Tak takhe by něml být zateplen domek. 3cm je málo, 10-15 cm pruh je málo, pod polyš NESMÍ zatékat, nalepit pěnou.

Osobně bych podezdívku zaizoloval až dolů.

extrudovaný polyš má malinko lepší hodnoty nežli fasádní. Ale jsou to desetinky. Taky jsde o to, jaká XPS a EPS budeme srovnávat.

Pokud potřebujete jakoukoliv radu, najděte mě on-line. Však víte jak.

doplněno 14.09.09 17:24:

doplním z jiného poče, jak máte ukončenu fasádu tam dole, jako kdybych si lehnul a kouknut nahoru?

zkuste to vyfotit?

czb.cz/...


mrknu zítra, dnes už bych tam toho moc neviděl, ale tuším, že se spodu bude železná hrana a jinak nahý polystyren (asi).

Je mi jasné, že 10cm vs 3cm je nepoměr, ale říkám si lepší něco než nic a opticky by se mi tam 10cm dolů nehodilo (asi blbý důvod), druhý důvod je, že ještě netuším jak to udělat u vhodových dveří, kdyby na to náhodou někdo vstoupil - buď nějakou výztuž nebo prostě u dvěří bude tolik cm betonu navíc, aby to bylo pevné...

jinak podezdívka bude zaizolovaná až dolů, to je těch 10-15cm, více tam "nahatého" není :) - pro ilustraci přidávám fotku z jara, ten umělecky napojený okap nesledujte, už je předělaný *smich*

Zateplení základní desky #3

jestliže někdo napíše, že je to blbý důvod ale můj, tak to samozřejmě vždy respektuji. Nemusí být vždy vše tak jak má být. Ale rád zvyklám ke správnému nebo lepšímu řešení. Proto i teď zjusím.

...bude zaizolovaná až dolů, to je těch 10-15cm, více tam "nahatého" není...musel bych vidět řez kde je podlaha, páč určitě lze umístit nekolik centimetrů pod teren.

...ale říkám si lepší něco než nic... právě že někdy je lepší nic, nežli špatně. (bilance vodních par a rosný bod)

doplněno 15.09.09 13:18:

teď jsem si všiml, že spojuji fotku strejce a Vaší,

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]